VDU Botanikos sodas

30
liepos, 2021

Kolegos svečiavosi Pomologijos mokslo sektoriuje

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektorius liepos 26 d. sulaukė svečių: į susitikimą atvykę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto, VDU Žemės ūkio akademijos, VDU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkai susipažino su kolegų atliekamais darbais, tyrimų baze, dalijosi patirtimis, diskutavo, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Kaip sakė skyriaus kolekcijas aprodžiusi ir su čia vykdoma veikla supažindinusi VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja, Pomologijos mokslo sektoriaus vedėja dr. Laima Česonienė, turtingose kolekcijose augalai surinkti ekspedicijose į natūralias augavietes, taip pat gerų asmeninių kontaktų dėka, atkeliavę iš įvairių Lietuvos ir užsienio šalių mokslo institucijų, kitų botanikos sodų, ir pasižymi ypač plačia genetine įvairove: „Esame kupini idėjų ir minčių, ką galima nuveikti, pavyzdžiui, mūsų aktinidijų ir spanguolių kolekcijose – manome, kad šie rimti darbai galėtų tapti ne vienos daktaro disertacijos tema“.

Svečiai buvo supažindinti ir su paprastosios spanguolės kolekcija (įtraukta į ANGI sąrašą), stambiauogių spanguolių pavyzdžiais (nuo kai kurių Botanikos sodo pomologai nuskina iki 5 l uogų iš 1 m2), su bruknių, putinų ir kitų introdukuotų bei vietinių uoginių ir vaisinių augalų kolekcijomis.

Visų svečių mylimiausia iš jų liepos mėnesį neabejotinai tampa uogomis apsipylusi šilauogių kolekcija: pažintis su ja buvo pratęsta skirtingų veislių uogų degustacijoje, kurios metu VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus vadovas, prof. dr. Remigijus Daubaras, plačiau pasakojo apie skyriuje vykdomus kompleksinius mokslinius tyrimus, naujų veislių selekciją, projektinę veiklą, bendradarbiavimo perspektyvas, atsakė į kolegų klausimus.

2021 07 30

 

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau