Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektorius liepos 26 d. sulaukė svečių: į susitikimą atvykę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto, VDU Žemės ūkio akademijos, VDU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkai susipažino su kolegų atliekamais darbais, tyrimų baze, dalijosi patirtimis, diskutavo, aptarė bendradarbiavimo galimybes.
Kaip sakė skyriaus kolekcijas aprodžiusi ir su čia vykdoma veikla supažindinusi VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja, Pomologijos mokslo sektoriaus vedėja dr. Laima Česonienė, turtingose kolekcijose augalai surinkti ekspedicijose į natūralias augavietes, taip pat gerų asmeninių kontaktų dėka, atkeliavę iš įvairių Lietuvos ir užsienio šalių mokslo institucijų, kitų botanikos sodų, ir pasižymi ypač plačia genetine įvairove: „Esame kupini idėjų ir minčių, ką galima nuveikti, pavyzdžiui, mūsų aktinidijų ir spanguolių kolekcijose – manome, kad šie rimti darbai galėtų tapti ne vienos daktaro disertacijos tema“.
Svečiai buvo supažindinti ir su paprastosios spanguolės kolekcija (įtraukta į ANGI sąrašą), stambiauogių spanguolių pavyzdžiais (nuo kai kurių Botanikos sodo pomologai nuskina iki 5 l uogų iš 1 m2), su bruknių, putinų ir kitų introdukuotų bei vietinių uoginių ir vaisinių augalų kolekcijomis.
Visų svečių mylimiausia iš jų liepos mėnesį neabejotinai tampa uogomis apsipylusi šilauogių kolekcija: pažintis su ja buvo pratęsta skirtingų veislių uogų degustacijoje, kurios metu VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus vadovas, prof. dr. Remigijus Daubaras, plačiau pasakojo apie skyriuje vykdomus kompleksinius mokslinius tyrimus, naujų veislių selekciją, projektinę veiklą, bendradarbiavimo perspektyvas, atsakė į kolegų klausimus.