VDU Botanikos sodas

03
lapkričio

Po šventės – dovana Zoologijos sodo žvėreliams

VDU Kauno botanikos sode praūžusi Moliūgų šventė virto dovanomis Lietuvos zoologijos sodo žvėreliams: 18 veislių, beveik 400 kg didelių ir mažų ryškiaspalvių moliūgų, eksponuotų lankytojams šventės metu, buvo padovanoti Zoologijos sodo gyvūnams.

Moliūgų šventėje – dėmesys rudens daržovių karaliui

Paskutinį spalio šeštadienį VDU Kauno botanikos sodo pirmą kartą organizuota Moliūgų šventė sulaukė didžiulio kauniečių ir Kauno svečių susidomėjimo: visą pusdienį į simbolinį lankymo sezono uždarymą Botanikos sode plūdo šeimos, kurių laukė koncertai ir bardų dainos, dirbtuvės, Kauno mokyklų ir darželių auklėtinių skobtų moliūgų paroda, prekyba rudens gėrybėmis, ekskursijos po rudenišką sodo parką, rudens žiedų paroda. Per salą nusidriekė moliūgų takas, kuriame buvo eksponuojami Botanikos sode išauginti 18 veislių moliūgai.

Pažvelgti į moliūgus dar plačiau pakvietė Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Honorata Danilčenko, ne atsitiktinai vadinama moliūgų karaliene: paskaitoje „Vertingas ir neįnoringas moliūgas“ profesorė pasakojo ne tik apie moliūgų veisles, jų auginimą, bet ir apie šios daržovės naudą, vertingiausius kulinarinius receptus.

Šventės svečiai ne tik grožėjosi, domėjosi, bet ir skanavo moliūgų uogienės su karštais blynais ir karšta vaistažolių arbata, džiovintų moliūgų saldainių, čia pat ant laužo išvirtos moliūgų sriubos.

Lankytojų laukė ir dar viena botaninė degustacija: apie senovines lietuviškas, britiškas, rusiškas, lenkiškas, švediškas obuolių veisles pasakojo ir ragauti ragino VDU Kauno botanikos sodo Kolekcijų skyriaus vadovas dr. A. Balsevičius. Šventės svečiai galėjo išmėginti keliolikos senojo pomologinio sodo obelų vaisių pavyzdžius ir iš naujo atrasi puikias, nepelnytai pamirštas veisles. Pavyzdžiui, 1922 m. raudonų, šalčiui atsparių obuolių veislė ‘Krasnyi Shtandart’, išveista I. Mičiūrino. Arba 19 a. pr. britų veislė ‘Cellini’, kurią surado Leonardas Phillipsas Londone: jos vaisiai pasižymi stipriu anyžių aromatu. Daugeliui degustavusiųjų senovines obuolių veisles, nostalgiškus vaikystės prisiminimus sukėlė ‘Lietuviškas Pepinas’.

Dainomis svečius šildė jaunieji bardai Mindaugas Žumbakys ir Rasa Deveikytė, Agnius Žemaitaitis ir Agnė Lukaševičiūtė, Aušra Turskytė, smagų pasirodymą su savo dresuotais augintiniais pademonstravo Baltijos kinologijos centro kinologai.

Moliūgai – žvėreliams

Šventei pasibaigus, beveik 400 kg įvairiaspalvių VDU Kauno botanikos sode išaugintų moliūgų iškeliavo į Lietuvos zoologijos sodą, kur nuo šiandien taps žvėrelių pašaru ir žaislais. Tarp padovanotųjų 18 veislių – ir nedidukai ‘Crown Prince’, ir bananų formos ‘Pink Banana Jumbo’, saldieji ‘Uchiki Kuri’, ‘Sweet Mama’, ir patys didžiausieji ‘Big Max’ veislės moliūgai, iš kurių vienas sveria beveik 70 kg.

Kitos aktualijos

2024 03 13
Ieškome kolegos: BOTANIKOS SODO EDUKATORIAUS (-ĖS)!
Į savo komandą kviečiame Botanikos sodo edukatorių (-ę)! Gal tai TU? Tau reikės: ruošti ir vesti edukacinius užsiėmimus; rengti edukacinių užsiėmimų aprašus bei medžiagą jų vedimui; rūpintis edukaciniams užsiėmimams bei renginiams skirtų priemonių įsigijimu ir jas prižiūrėti; kurti ir ...
Plačiau
2024 03 06
VDU Botanikos sode atidaroma nauja erdvi drugių ekspozicija
2024 03 06 Pavasarį Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune pasitinka su visiškai nauja ekspozicija oranžerijoje: po naujai įrengtą, erdvią ir moderniai drugių poreikiams pritaikytą patalpą – Tropinį drugių sodą – sklando ir ant specialiai parinktų augalų tupia drugiai ...
Plačiau
2024 03 01
Į tvenkinius sugrįžta mūsų paukščiai
Kiekvieną penktadienį Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode lankosi Kauno „Varpelio“ pradinės mokyklos moksleiviai: čia jiems vyksta įdomiosios botanikos edukacijos. Kaip visada, mažieji tyrinėtojai susipažino su dendrologijos mokslu – atpažino skirtingus medžius, būdingiausius jų bruožus, lietė, uostė, rūšiavo gamtines medžiagas, ...
Plačiau
2024 02 22
Registracija į VELYKINIO KIŠKIO DIRBTUVES jau prasidėjo!
Į VDU Botanikos sodą Kaune sugrįžta vaikų ir mokytojų ypač pamėgtos botaninės-velykinės edukacijos: 1-12 klasių moksleiviams skirta programa – VELYKINIO KIŠKIO DIRBTUVĖS,   kurios metu ne tik papasakosime, iš kur kilo Velykų kiškis, bet ir ko reikia, kad augalai sužaliuotų, ...
Plačiau