VDU Botanikos sodas

15
birželio

Vaikų mitologinės kūrybinės dirbtuvės

Vaikų mitologinės kūrybinės dirbtuvės VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) vyks penktadienį, birželio 15 d., 15-19 val.

Tel. pasiteirauti: 8 687 27254, 8 611 37561

Tarp jaunų senelių ir senų internetų sklinda žinia, esą Aleksote vėl atsilankė paslaptingas sutvėrimas. Iš garbingos Baubų, Maumų ir Kaukučių giminių kilęs Šiurpūnas Paslaptingasis praeityje įvairiais pavidalais pasirodė Aleksote, todėl šiandien niekas negali pasakyti, kaip jis atrodo: gal turi kiškio ausis, gėlių akis ir katino uodegą, o gal nešioja meškos kailiuką, puikuojasi erelio sparnais, burzgia kaip lėktuvas ir kvepia gardžiausiais pyragėliais? Aišku tik viena – tokio padaro daugiau niekur nėra, o visi su juo susidūrę pašiurpsta: piktumą širdy nešiojantys iš baimės, o nuoširdžiai besišypsantys – iš džiugaus jaudulio.

Gandai gandais, bet asmenukės su jais nepasidarysi, todėl kviečiame jaunuosius Aleksoto gyventojus ir bičiulius į kūrybines dirbtuves susipažinti su Šiurpūnu Paslaptinguoju nuo Aleksoto:

  • Istorinius Aleksoto Šiurpūno Paslaptingojo apsilankymų šiuose kraštuose metrikus pristatys Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinio darbuotojos, žinančios daug įdomių pasakojimų apie Aleksotą ir jo gyventojus.
  • Galimą Šiurpūno anatomiją, charakterį, stebuklingas galias ir pomėgius kartu su dalyviais nagrinės mitologijos tyrinėtoja dr. Audronė Gedžiūtė.
  • Pasisėmę žinių ir išminties visi susitikimo dalyviai imsis darbų kūrybinėse dirbtuvėse ir galės sukurti savo Šiurpūną floristikos studijoje ar nulieti gražiausiomis spalvomis dailės užsiėmimuose su dailininke animaliste Serena Pečiūnaityte.
  • Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Centro policijos komisariato bendruomenės pareigūnai supažindins vaikus su vasarą  tykančiais pavojais, apsisaugojimo būdais.

Šiurpūnas Paslaptingasis svetingas, tad renginio metu įėjimas į VDU Botanikos sodą nemokamas!

P.S. Naujausiais tyrimų duomenimis Šiurpūnas Paslaptingasis gali būti ir Šiurpaitė Žavingoji arba Šiurpė Aikštingoji – tai dar reikia išsiaiškinti, o be jaunųjų tyrinėtojų to padaryti neįmanoma!

Kūrybinių dirbtuvių veiklas finansuoja Europos Sąjungos regionų vystymo fondo remiamas URBACT platformos projektas „Creative Spirits“ – „Kūrybinga bendruomenė“.

Piešinio autorė – Miglė Railaitė, 7 metai, Jolanos lopšelis-darželis „Dobilas“.

 

Įvykių kalendorius