VDU Botanikos sodas

28
liepos

Pažaislio muzikos festivalio koncertas

Liepos 28 d. VDU Botanikos sode Kaune vyks Pažaislio muzikos festivalio koncertas „Užburtasis muzikos sodas“, XIX a. miesto stiliaus šventė.

Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Sergej Krylov

Solistė LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva-Vokietija)

Programoje
Wolfgango Amadeus Mozarto kūriniai

17 val. XIX a. miesto stiliaus šventė

Užburtasis sodas Jus nukels į XIX a. grafo Juozapo Godlevskio Aleksoto dvarą. Čia svečius pasitinka dvaro liokajai, po sodą vaikšto grafo svečiai, mokytoja vienuolė vedžioja būrelį vaikų, grafo mokyklėlės auklėtinių. Norisi įsiamžinti su jais? Prašom į fotoateljė. Smalsu sužinoti daugiau apie dvarą bei praėjusius laikus? Dvaro ekonomė kvies į trumpą ekskursiją, kurios metu sužinosite daug įvairių istorijų. Gal norėtumėte išbandyti kelionę karieta? Pamėginti tikrai galėsite. O kokia gi šventė be šokių? Grafo kvietimu susirinkusieji bus pakviesti drauge su dvariškiais sušokti polonezą.

19 val.  koncertas

Profesionalios dainininkės karjerą stulbinančiais šuoliais pradėjusi švelnaus tembro soprano savininkė LINA DAMBRAUSKAITĖ – nuoširdi, racionali, šiluma ir svajonėmis spinduliuojanti atlikėja. Magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigianti dainininkė, šį pavasarį, laimėjusi atranką tarp kone devynių šimtų kandidatų, įstojo į ne vieno žymaus solisto sėkmę nulėmusią mokyklą – Londono Karališkosios muzikos akademijos operos studiją.

Vokietijos radijo Sarbruckeno-Kaizerslauterno filharmonijos orkestro solo obojininkas VILMANTAS KALIŪNAS, vieną dieną rankose laikantis obojų, o kitą – batutą, teigiama asmenine charizma ir intriguojamais, išraiškingais, daugiaplaniais pasirodymais dirigento amplua, vis labiau didina savo talento gerbėjų būrį. Spaudoje apie jį  atsiliepiama kaip apie tobulą dirigentą, valdantį orkestrą taupiais mostais, kuris publiką sukausto juntama dirigavimo aistra bei tiesiog neįtikėtinu įsijautimu ir trykštančiu muzikavimo džiaugsmu užkrečia orkestrantus, skatindamas juos demonstruoti geriausią atlikimą. Muzikantai, kuriems teko su juo groti, aukštai vertina šio dirigento skleidžiamą energetiką, jo tobulą repeticijų organizavimą ir dirigavimo techniką, gilias orkestrinio repertuaro žinias ir, žinoma, didelę patirtį, sukauptą grojant orkestre.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų.
Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 50 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie LKO atsiliepia smuikininkas Sergejus Krylovas, nuo 2008 m. einantis LKO meno vadovo pareigas. Kritikai pažymi gyvą kolektyvo ir jo vadovo muzikinę partnerystę: „darniai suokalbiškas bendradarbiavimas su orkestru“, „smuikininko-dirigento ir orkestro absoliuti dermė“, „aristokratiškai žavus tarpusavio flirtas neperžengiant familiarumo ribų, tačiau visiškai pasitikint vieni kitais“ („Atgimimas.lt“).

Bilietai
Bilietų kaina: 8 Eur PIRKTI BILIETĄ
Bilietų kaina renginio dieną: 10 Eur

Daugiau informacijos renginio organizatorių puslapyje.

Įvykių kalendorius