VDU Botanikos sodas

07
gruodžio, 2021

Parodos „Tvarios jungtys“ atidarymas oranžerijoje

Gruodžio 7 d., 15 val., Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo oranžerijoje atidaroma Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto magistrantų paroda TVARIOS JUNGTYS.

Tai netikėtoje erdvėje besiskleidžiantys VDA Kauno fakulteto magistrantūros studentų darbai, kuriais akcentuojama tvarumo koncepcija ir plėtojamos tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos temos.

Ne atsitiktinai parodai pasirinkta erdvė – didžiausia Lietuvos oranžerija: darbų tematika kilo iš gamtos pasaulio tyrinėjimo ir suvokimo, mokymosi iš gamtos sistemų, pritaikant jas kūrybinėse idėjose ir eksperimentinėse medžiagų interpretacijose. Tad darbai skleidžiasi kontekste, kuriame tarpsta augalų pasaulis, talpinantis tiek botanines, tiek istorines, tiek ir prasmines reikšmes.

Tyrėjai – menininkai individualiai pasirinko materiją, kuri tiesiogiai siejasi su jų plėtojamomis magistrantūros temomis: apie šiuolaikinį dizainą, objekto  daugiafunkciškumą, psichologinę žmogaus būseną, įvaizdžio mitus, įsisavinimo metodų evoliuciją ir kitus probleminius laukus.

Savo darbais autoriai siūlo atrasti naują požiūrį, netikėtą sprendimą, pažinti save papasakotose istorijose.

 

Skirtingų disciplinų menininkus jungianti paroda „Tvarios jungtys“  yra paskaitų ciklo „Tvarumo strategijos ir eksperimentinis medžiagų paviršiaus dizainas“ (Tekstilės meno ir medijų programos doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė), skirto VDA  Kauno fakulteto magistrantams, dalis.

 

Parodos dalyviai magistrantai:

  • Gilvanovaitė Greta,
  • Alesius Aurimas,
  • Kairevičiūtė Monika,
  • Daunytė Augusta,
  • Lidžiūtė Ugnė,
  • Makarevičė Indrė.

Paroda TVARIOS JUNGTYS bus eksponuojama mėnesį laiko – iki sausio 7 d.

 

Adventinį laikotarpį pradės Biblinių augalų paroda

Tuo pat metu oranžerijoje bus atidaryta ir tradicinė Biblinių augalų paroda: seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis – iš viso per 50 ypatingomis etiketėmis pažymėtų oranžerijos augalų, kuriuos kviesime pažinti iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d.

Biblinių augalų parodą ir degustaciją pristatys oranžerijos vadovė Renata Čanovienė.

 

 

Įvykių kalendorius