VDU Botanikos sodas

05
birželio, 2020

Fotografijų parodos „Prisilietimas prie gamtos“ atidarymas

Birželio 5 d., penktadienį, 15 val. VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6 , Kaunas) vyks Jūratės Vilkelės – JurArt’s – fotografijų parodos atidarymas.
 
Įėjimas papildomai neapmokestinamas, galioja VDU Botanikos sodo lankytojo bilietas.
Daugiau informacijos apie parodą ir interviu su autore skaitykite čia
 
***
 
Jūratė Vilkelė, labiau žinoma JurArt’s vardu, jau 10 metų gyvena fotografija. Kūrėjos meninėse fotosesijose labai dažnai galime išvysti pasakų veikėjais tapusius vaikus ir paauglius. „Man fotosesija – lyg pasakos kūrimas nuo įžvalgų iki pateikimo, o žmonėms, kuriuos fotografuoju, tai lyg terapija ir susitikimas su kitokiu savimi“, – sako Jūratė.
 
Anot parodos autorės, dažnas naudojimasis išmaniaisiais prietaisais mus atitolina nuo gamtos. „Atimama galimybė pajusti gamtos skleidžiamus kvapus, spalvų įvairovę, garsus. Vaikai turėtų daugiau laiko leisti lauke, miškuose, parkuose, kurti ryšį su gamta. Mačiau, kaip sūnus tyrinėja augalus, vabalėlius, gyvūnėlius, tad kilo mintis sukurti fotosesiją, kurioje atsispindi vaiko ryšys su gamta. Noriu išmokyti įžvelgti gamtoje slypinčius turtus: sudominti prisiliesti prie medžių, paparčių, gėlių ar samanų. Pajusti laisvę, bėgioti, stebėti drugelius, žydinčią gėlytę, girdėti paukščių balsus“, – apie parodos „Prisilietimas prie gamtos“ gimimą pasakojo jos autorė.
 
VDU Botanikos sodas Kaune yra unikalus: visose fotosesijose erdvės atrodo lyg iš naujo atrastas rojus, kuris yra ramybės oazėje, bet visiškai netoli nuo miesto šurmulio.

Įvykių kalendorius