VDU Botanikos sodas

04
rugpjūčio, 2023

„ConTempo“ festivalio spektaklis COSSOC

Anamaria Klajnšček ir Magí Serra

COSSOC

Slovėnija, Katalonija
Spektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Institut Ramon Llull
NEMOKAMAI*

Trukmė: 50 min.
Pradžia: 18 val.

„Cossoc“ – įtaigių vaizdinių kupina hipnotizuojanti choreografija apie tai, ką gali du nuolatinėje pusiausvyroje balansuojantys kūnai. Judesio tyrimas apie santykio sudėtingumą ir paprastumą. Langas, skirtas žiūrovams ir jų smalsumui, lyg riba tarp viešos ir privačios erdvės.

Megzdami intymų santykį, atlikėjai kuria stiprų ryšį su aplinka ir taip integruojasi į erdvę. Kūrinys veda žiūrovus nusiraminimo ir įsiklausymo keliu. Galbūt pats kūrinys ieško vietos, kurioje tiesiog lengva būti?

Magí Serra – Barselonoje gyvenantis universalus katalonų atlikėjas ir kūrėjas, dirbantis su daugeliu Katalonijos scenoje aktyviai veikiančių choreografų, tarp kurių – Roberto Olivanas, GN/MC, Roser López ir Lali Ayguade. Prieš šešerius metus pradėjo kurti savo projektus: monospektaklį „Esvorell“, kurio premjera įvyko 2016 m. „Fira Mediterrània de Manresa“ festivalyje, ir monospektaklį „The Size of a Detail“, kurio premjera įvyko 2018 m. „Sismògraf“ festivalyje.

Anamaria Klajnšček gimė Slovėnijoje, studijavo Amsterdame (AHK). Anksčiau dirbo vokiečių trupėje „TanzMainz“ (kūrė spektaklius su Sharon Eyal, GN/MC, Guy Weisman ir Roni Haver), o dabar bendradarbiauja su įvairiais choreografais (Roser López Espinosa, Pere Faura ir kt.) kaip laisvai samdoma kūrėja bei kuria autorinius darbus.

Anamaria Klajnšček ir Magí Serra susipažino 2018 m., o po metų pradėjo bendradarbiauti tyrinėdami naują fizinės partnerystės principą. 2021 m. pavasarį „Sismògraf“ festivalyje debiutavęs „Cossoc“ jau parodytas daugelyje vietos ir tarptautinių festivalių. Menininkai duetu pasirodo ne tik scenoje. Kartu jie sukūrė trumpametražį šokio filmą ir veda partnerystės principais paremtas kūrybines dirbtuves.

*Rekomenduojame įsigyti VDU Botanikos sodo lankytojo bilietą ir susiplanuoti dar turiningesnį vakarą. Prieš spektaklį „Cossoc“, rugpjūčio 3-4 d., 17 val. VDU Botanikos sodas kviečia į ekskursiją „Nuo Aukštosios Fredos dvaro iki šiuolaikiško botanikos sodo“, kurios metu lankytojai susipažins su Botanikos sodo vietovės istorija. Ekskursija vyks lietuvių kalba ir truks 1 val., jai galioja lankytojo bilietas. 

SPEKTAKLIO INFORMACIJA

Įvykių kalendorius