VDU Botanikos sodas

Rugpjūčio mėnesio augalas

Hortenzijos

VDU Botanikos sode 2014 m. pradėta kurti nauja hortenzijų kolekcija – jau didžiausia Baltijos šalyse. Šioje unikalioje kolekcijoje auga 107 vardų hortenzijos, čia lankytojai gali išvysti 5 rūšis, 102 jų veisles. Lankytojus hortenzijos keri įvairiaspalviais, dideliais, šluotiniais, ryškiais, kvapias žiedynais, intriguoja išradingais veislių pavadinimais.

Naujai įkurta VDU Botanikos sodo hortenzijų kolekcija užima apie 250 m² plotą. Krūmai susodinti išraiškingose augalų salose, kur hortenzijos derinamos su alūnėmis (Heuchera).

VDU Botanikos sode augančios hortenzijos žavi ne tik savo išvaizda, bet ir pasižymi įdomiais veislių pavadinimais, tokiais kaip  ‘Hot Chocolate’, ‘Coton Candy’, ‘Dark Angel’, ‘Wedding Ring’, ‘Pink Diamond’, ‘Pinky Winky’, ‘Snow Queen’ ir pan.

Hortenzijų kolekcijoje lankytojai išvys senųjų veislių, pavyzdžiui šluotelines hortenzijas ‘Granflora’, žavėsis iš Japonijos kilusia ˈNikko Blueˈ. Šių hortenzijų spalvos varijuoja nuo baltos, žalsvos, kreminės, rausvos, tamsiai raudonos, purpurinės ir net mėlynos. Kolekcijoje yra margalapių, raudonlapių veislių. Iš kolekcijos išskirtina ąžuolialapė hortenzija ˈIce Crystalˈ, kuri ištveria iki -28°C.