VDU Botanikos sodas

21
lapkričio

VDU mokslininkė išrinkta Lietuvos farmacijos sąjungos prezidente

2023 11 21

2023 m. lapkričio 30 d. Lietuvos farmacijos sąjungos valdyba sąjungos prezidente išrinko Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkę, vaistininkę, prof. habil. dr. Oną Ragažinskienę. Viceprezidentu buvo išrinktas vaistininkas doc. dr. Vaidas Skyrius, atsakingąja sekretore – vaistininkė Rūta Matulaitienė, Valdybos pirmininku – vaistininkas Marius Aleksandravičius.

 

Prof. O. Ragažinskienė organizuoja ir vykdo VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus mokslinę, projektinę veiklą, studijas, rūpinasi vaistinių, prieskoninių (aromatinių) mokslinių kolekcijų kūrimu, augalų įvairovės gausinimu bei Nacionalinių genetinių išteklių (ANGI) ir retų augalų apsauga. Ji aktyviai dalyvauja mokslo žinių skaidoje televizijos ir radijo laidose, publikuoja mokslinius straipsnius ir leidinius bei knygas apie vaistinius augalus ir racionalų jų naudojimą bei pritaikymą sveikam gyvenimo būdui.

 

Būdama VDU Gamtos mokslų fakulteto profesorė, O. Ragažinskienė dalyvauja tarpdisciplininių nacionalinių ir tarptautinių studijų programų Biotechnologija ir farmacinė analizė (VDU) bei Fitoterapia (LSMU) kūrime ir jų vykdyme.

Nuo 2012 m. pagal „Erasmus+“ programą dviejose mokslinio tyrimo ir studijų bazėse – VDU Botanikos sode ir Gamtos mokslų fakultete – mokslininkė vykdo tarptautinę kompleksinę, tarpdalykinę mokslinę veiklą ir studijas, bendradarbiaujant su Prancūzijos Angers IUT universitetu.

Ji taip pat yra 37 bakalauro ir 18 magistro baigiamųjų darbų, vienos daktaro disertacijos mokslinė vadovė, dviejų doktorantų mokslinė konsultantė, 23 daktaro disertacijų gynimo tarybos narė.

Išrinktosios LFS prezidentės kompleksinio, tarpkryptinio mokslinio darbo rezultatai atsispindi daugiau kaip 200-se mokslinių publikacijų, 66 iš jų įtrauktos į „Clarivative Analytics“. Su bendraautoriais sukurti ir publikuoti leidiniai: „Didžioji vaistinių augalų knyga“ (2022), „Mokomoji knyga“ (2021), universiteto vadovėlis „Psichostimuliatoriai ir haliucinogenai“ (2010), 4 mokomosios metodinės knygos (2003, 2008, 2009, 2016), „Vaistinių augalų enciklopedija“ (2005).

Profesorė dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose: ji yra 16 nacionalinių seminarų ir tarptautinių mokslinių konferencijų organizacinio komiteto pirmininkė bei organizatorė, 22 tarptautinių mokslinių konferencijų mokslinio komiteto pirmininkė.

Konkurso būdu išrinkta eksperte į Lietuvos Respublikos Seimo ir Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupes, Nacionalinės sveikatos tarybos narė.

O. Ragažinskienė už nuopelnus farmacijos mokslui, studijoms bei praktikai nacionaliniu ir tarptautiniu mastu bei mokslo žinių sklaidą apie sveiką gyvenseną Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos buvo įvertinta jai suteikiant Lietuvos nusipelniusios sveikatos apsaugos darbuotojos vardą ir apdovanojant nusipelniusio Lietuvos sveikatos darbuotojo garbės vardiniu ženklu (2019).

 

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau