VDU Botanikos sodas

10
sausio

VDU Botanikos sodo mokslininkų gretose – naujoji mokslų daktarė

2022 gruodžio 15 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro (LAMMC) Agronomijos mokslo krypties gynimo tarybos posėdyje daktaro disertaciją apsigynė mūsų Botanikos sodo darbuotoja Paulina Martusevičė. Dr. Jono Viškelio vadovaujamo darbo tema – „Grikių ir avižų fermentinė hidrolizė naujų produktų kūrimui ir funkcionalumui“. Jį apsigynusi Paulina įgijo žemės ūkio mokslų, agronomijos krypties (A 001) mokslo daktarės laipsnį.

Paulina Martusevičė (Štreimikytė) gimė 1993 m. birželio 9 d. Kaune. 2012 m. baigusi Kauno „Varpo“ gimnaziją įstojo į maisto mokslo ir technologijos bakalauro studijas Kauno technologijos universitete (KTU), kur 2016 m. įgijo bakalauro laipsnį. Tais pačiais metais pradėjo maisto mokslo magistro studijas KTU ir 2018 m. apgynė magistro laipsnį. Šių studijų metu stažavosi Mančesterio universiteto Biotechnologijų institute.

2018–2022 m. studijavo agronomijos krypties doktorantūroje Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre (LAMMC). 2018–2022 m. dirbo augalinių ir fermentuotų gėrimų gamybos bei inovacijų srityje.

Nuo 2018 m. Paulina yra mokslinių projektų vykdytoja LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijoje.

Nuo 2021 m. ji dirba jaunesniąja mokslo darbuotoja VDU Botanikos sode, Pomologijos mokslų sektoriuje.

Mokslininkės disertacijoje nagrinėjamos augalų perdirbimo galimybės išgauti produktus, turinčius aukštą pridėtine vertę t. y. augalinius gėrimus, fermentuotus gėrimus ir kitus produktus, kurie pasižymi probiotiniu, prebiotiniu ir antioksidaciniu aktyvumu. Taip pat, kaip šie produktai kinta imituojamojo virškinimo sistemoje. Disertacijoje diskutuojama ir apie augalų ekstraktus bei jų pritaikymą tvariai sidabro nanodalelių sintezei.

Tyrimai, atlikti bendradarbiaujant su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro, Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, patvirtino sėkmingą analizuojamų grikių ir avižų ekstraktų pritaikymą.

Disertacijos tezės yra paremtos septyniomis mokslinėmis publikacijomis, kurios publikuotos recenzuojamuose mokslo leidiniuose, referuojamuose ir turinčiuose citavimo indeksą „Clarivate Analytics Web of Science“ duomenų bazėje. Taip pat rezultatai paskelbti 8-iose nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose.

Savo disertacijos temą Paulina pristatė ir šiemet VDU organizuojamame mokslo populiarinimo darbų konkurse „Doktorantų tyrimai 2022: įdomusis mokslas“, kuriame laimėjo pirmąją vietą. Šio konkurso tikslas – didinti VDU doktorantų tyrimų žinomumą, skatinti bei ugdyti gebėjimus tyrimus pristatyti ne tik moksliniu būdu, bet ir populiariuoju – suprantamu ir žadinančiu smalsumą plačiajai visuomenei.

 

Sveikiname daktarę Pauliną Martusevičę viso VDU Botanikos sodo kolektyvo vardu: didžiuojamės savo gretose turėdami tokią aktyvią ir darbščią mokslininkę. Linkime dar ne vieno mokslinio atradimo ir įdomių projektų ateityje!

2022 01 10

 

 

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau