VDU Botanikos sodas

25
kovo

VDU Botanikos sodas prisijungė prie klasterio „Žaliasis intelektas“

„Žaliasis intelektas“ – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) įkurtas klasteris, kurio tikslas yra būti platforma, skirta dar veiksmingesniam mokslo, studijų ir verslo bei socialinių partnerių bendradarbiavimui, taip pat sudaryti palankesnes sąlygas pačių į klasterį „Žaliasis intelektas“ susivienijusių padalinių plėtrai. Nuo pat klasterio įsteigimo momento deklaruota, kad jis bus atviras ir naujiems panašiomis idėjomis gyvenantiems nariams – tokiems kaip prie „Žaliojo intelekto“ prisijungęs VDU Botanikos sodas. Tad nuo šiol šis klasteris tampa viso plačios aprėpties VDU inovacijų kūrimo, jų sklaidos ir bendradarbiavimo tribūna.

VDU Botanikos sodas tapo septintuoju klasterio nariu: iki tol 2021 m. įsteigtame klasteryje „Žaliasis intelektas“ savo pajėgas vienijo šeši VDU ŽŪA padaliniai – Agroekologijos centras, Arboretumas, Bandymų stotis, Pomologinis sodas, Verslo ir socialinės partnerystės centras bei VšĮ „VDU ŽŪA Mokomasis ūkis“.

VDU Botanikos sodo direktorius dr. N. Jurkonis pastebi, kad VDU Botanikos sodas su pavieniais VDU ŽŪA padaliniais bendradarbiavo jau nuo seno. Kai neliko institucinių barjerų, įvykus universitetų integracijai, ši partnerystė dar labiau stiprėja. Tačiau nuo šiol partnerystė keliasi į naują kokybinį lygmenį.

„Visų klasterio narių dėmesio centre yra du svarbiausi objektai – žemė ir augalai. Dirbant drauge su socialiniais partneriais prasiplečia galimybės į šiuos objektus pažvelgti nauju žvilgsniu. Nepaisant visų geopolitinių aplinkybių, antrąjį veiklos šimtmetį skaičiuojančio Botanikos sodo stiprybė yra per ilgą laiką sukauptos turtingos augalų kolekcijos, ypač – vaistinių, uoginių ir dekoratyviųjų augalų. Esame atvira studijų ir mokslo bazė, kurioje laukiami ir floristai, ir farmacininkai, ir aplinkosaugininkai, ir įvairių verslo sričių atstovai“, – sako VDU Botanikos sodo vadovas, priduriantis, kad pastaruoju metu ypač daug dėmesio sulaukia mokslo tyrimai naujų augalų aklimatizacijos Lietuvos sąlygomis srityje, taip pat vis giliau tiriamos vaistinių augalų farmakologinės savybės.

Dar viena veiklos kryptis – augalų selekcija, kuriamos naujos uoginių, naudingųjų ir dekoratyviųjų augalų veislės. Dr. N. Jurkonis atkreipia dėmesį, kad viena svarbiausių VDU Botanikos sodo misijų – žinių sklaida profesionalams bei visos visuomenės edukacija. Čia rengiamos mokslinės konferencijos, praktiniai seminarai bei edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus grupių asmenims. Dr. N. Jurkonis teigia neabejojantis, kad narystė klasteryje „Žaliasis intelektas“ padės sklandžiai įgyvendinti visus įstaigos užsibrėžtus tikslus.

Dr. Nerijaus Jurkonio ir VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Partnerystės plėtros skyriaus bei klasterio „Žaliasis intelektas“ vadovės Audronės Arnašiutės nuomonė vieninga: glaudžiau koordinuojami veiksmai leidžia efektyviau išnaudoti turimą intelektinį potencialą ir gerai išvystytą infrastruktūrą, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu drauge įgyvendinti projektus, tobulinti studijų procesus, plėtoti mokslinę veiklą, edukuoti visuomenę, drauge su verslu kurti, demonstruoti ir diegti inovacijas.

 

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau