VDU Botanikos sodas

03
gegužės

Universiteto sidabro medalis – dr. Arūnui Balsevičiui

Prieš 100 metų įkurtas Lietuvos universitetas, kuriam vėliau suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. Visus šiuos metus švenčiame universiteto šimtmetį, jį minėdami įvairiais renginiais, iniciatyvomis, specialiais projektais.

1922 m. vasario 16 d. Kaune įsteigtas Lietuvos universitetas buvo pirmoji aukštoji mokykla, kurioje pradėtos universitetinės studijos lietuvių kalba. Suklestėjęs tarpukariu, sovietams okupavus Lietuvą, Vytauto Didžiojo universitetas buvo uždarytas. Jo atkūrimas įvyko 1989 m. balandžio 28 d.

Tad minint dvigubą šventę – universiteto gimtadienį ir atkūrimą – balandžio 25 d. VDU vyko iškilmingas Senato posėdis, kurio metu buvo apdovanoti iškilūs universiteto bendruomenės nariai.

Sveikiname mūsų Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus vadovą dr. Arūną Balsevičių, Rektoriaus prof. Juozo Augučio apdovanotą Sidabro medaliu, kuris įteikiamas už ilgametį darbą Vytauto Didžiojo universitete, reikšmingus mokslinius pasiekimus, aktyvią visuomeninę veiklą ir universiteto vardo garsinimą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Arūno įvertinimu – už jo didžiulį indėlį į mūsų botanikos sodo puoselėjimą, modernėjimą, už profesionalų požiūrį į šiuolaikinio botanikos sodo kūrimą, pasitelkiant mokslą, kūrybiškumą ir geriausią pasaulinę patirtį, už įkvepiančią selekcinę praktiką ir dalijimąsi savo enciklopedinėmis žiniomis su visuomene.

2022 05 03