VDU Botanikos sodas

29
kovo

Ukrainos Nacionalinio farmacijos universiteto mokslininkų vizitas

2023 m. kovo 20–24 d. Nacionalinio farmacijos universiteto (Charkovas, Ukraina) mokslininkų grupė viešėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakultete pagal ERASMUS+ programą,  siekdami susipažinti su VDU mokslo ir studijų veiklomis bei jų bazės specifika. Apsilankę VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriuje, Ukrainos mokslininkai susipažino su čia vykdoma kompleksine moksline, studijų ir visuomenine veikla.

Sektoriaus vedėja, prof. habil. dr. Ona Ragažinskienė, pristatė mokslinio padalinio, 2024 metais švęsiančio 100 metų veiklos sukaktį, sukūrimo istoriją, struktūrą, vykdomus kompleksinius, tarpkryptinius nacionalinius ir tarptautinius mokslinius tyrimus, projektinę ir studijų veiklą, kurių objektas yra vaistiniai, prieskoniniai (aromatiniai) augalai.

„Visuomeninių organizacijų, universitetų mokslininkai ir specialistai  solidarizuojasi su Ukraina ir jos akademiniu pasauliu, savo žiniomis padėdami karo niokojamai valstybei. Labai svarbus kompleksinis bendradarbiavimas mokslo, studijų srityje – tai  užtikrina nepertraukiamą studijų procesą“, – teigia Lietuvos farmacijos sąjungos prezidentė ir VDU mokslininkė prof. O. Ragažinskienė.

Farmacijos katedros vedėja, prof. habil. dr. Viktoriya Georgiyants, pasakojo, kad šiuo sudėtingu besitęsiančio karo metu Nacionalinis farmacijos universitetas Charkove nesugriautas, tik nuo sprogimų išdužę langai, o farmacijos studijos vykdomos nuotoliniu būdu.

Doc. dr. Olha Mykhailenko, grožėdamasi VDU Botanikos sodo žaliojoje  klasėje  „Riešutėlis“ – gamtos ir vaistinių augalų pažinimo edukacinėje erdvėje, pavasarine stebuklinga pražydusių krokų pieva, prisiminė, kad jos daktaro disertacijos tema buvo „Iridaceae šeimos augalų fitocheminė analizė, jų standartizavimas ir farmacinis ekologinis tyrimas“, o darbo objektas – daržinis krokas (Crocus sativus L.). 2023 metams ji yra laimėjusi vizituojančio mokslininko grantą Londono universiteto koledžo (UCL) farmacijos mokykloje.

Farmacijos magistrantė Viktorija Hurina tikino įgijusi neįkainojamos patirties kovo-balandžio mėnesiais vykdydama augalinių ekstraktų kiekybės ir kokybės tyrimus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto Analizinės chemijos ir toksikologijos katedros Instrumentinės analizės laboratorijose, kuriai vadovauja prof. dr. Liudas Ivanauskas.

Šis ukrainiečių Nacionalinio Farmacijos universiteto mokslininkų grupės vizitas VDU yra 2018 m. pradėto tarpuniversitetinio dvišalio bendradarbiavimo gerosios praktikos pavyzdys.

2023 03 29