VDU Botanikos sodas

19
balandžio

Sodo salą papuošė pavasariu dvelkiančios floristinės kompozicijos

VDU Botanikos sodo saloje įrengtus „langus į gamtą“ papuošė pavasariškos floristinės kompozicijos: tai besitęsiančios partnerystės su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centru projektas, kurį šįkart atliko per Užimtumo tarnybą Floristo modulinę profesinio mokymo programą pasirinkusios merginos.

Darbams vadovavusi mokytoja Jolita Jaciunskienė sako, kad puošiant VDU Botanikos sodo erdves užduotį lėmė pats formatas – rėmas-fotosesijos langas.

„Todėl darbai visų pirma turėjo būti dekoratyvūs iš abiejų pusių – kad žmogus galėtų nusifotografuoti priėjęs tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Pasirinkome temą „Pavasario dvelksmas“, tad ją kūrėme ir spalvomis, ir naudojamomis medžiagomis, kad atspindėtume esamą metų laiką ir jo nuotaiką. Beje, didžioji dalis darbams panaudotos floristinės medžiagos buvo surinkta čia, Botanikos sode,“ – pasakoja J. Jaciunskienė.

Iš viso buvo sukurti 8 darbai, prie kurių dirbo keliolika autorių.

 

Pasigrožėti floristinėmis kompozicijomis VDU Botanikos sodo saloje ir įsiamžinti augaliniais motyvais dekoruotame „fotorėmelyje“ galite kasdien – sodo lankymo darbo laiką rasite šioje nuorodoje.

Kitos aktualijos

2021 07 26
Liepos 28 ir 29 dienomis oranžerija nelankoma
DĖMESIO: informuojame, kad liepos 28 ir 29 dienomis VDU Botanikos sodo oranžerija nelankoma. Atsiprašome už nepatogumus ir kviečiame apsilankyti kitomis dienomis.
Plačiau
2021 07 22
Vaistažolininkystės plėtra Lietuvoje
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos nurodymus atkreiptas dėmesys į Europos Sąjungos valstybių vyriausybių ir atsakingų mokslo institucijų bendradarbiavimo svarbą gerinant visuomenės sveikatą, vykdant kompleksinę projektinę, mokslinę ir studijų veiklą vaistažolininkystės srityje  Lietuvoje. 1924 m. profesoriaus Kazimiero Grybausko įkurtame Vytauto Didžiojo ...
Plačiau
2021 07 20
Sodas pasipuošė vasaros gėlynų šeimininkių – viendienių žiedais
Iš kuklių ir neišvaizdžių laukinių augalų selekcininkai sukūrė tūkstančius jų veislių – ir kasmet sukuria šimtus naujų. Būdamos vienos nereikliausių, vasaros viduryje jos tampa ir vienomis puošniausių gėlynų žiedų. Ir, savo turtingoje spalvų paletėje turėdamos pačius įvairiausius atspalvius, vis ...
Plačiau
2021 07 19
Botanikos sodo vasarą vainikavo karščiausia „Kvapų naktis“
Didžiausia vasaros botaninė šventė – „Kvapų naktis 2021“ tapo ir karščiausia VDU Botanikos sodo švente. Tiesa, rekordinė kaitra neišgąsdino nei lankytojų, nei įvairias edukacines, pristatomąsias, pramogines ir parodomąsias programas parengusių šventės dalyvių.   Užuosti, kuo kvepia Balio Sruogos „Milžino ...
Plačiau