VDU Botanikos sodas

17
spalio, 2022

Seminarą vainikavo jubiliejinio medelio sodinimas

Ne tik aptarti aktualias miestų želdynų vystymo problemas, bet ir šventiškai paminėti Lietuvos dendrologų draugijos įkūrimo 30-metį spalio 14 d. VDU Botanikos sode susirinko gausus būrys specialistų, želdynų ekspertų, mokslininkų, savivaldos atstovų ir aplinkosaugos politikos formuotojų.

Čia seminare-diskusijoje „Miestų želdynų vystymo praktika ir tendencijos: reglamentavimas, įgyvendinimas, aplinkosauga“ buvo apžvelgti Lietuvos ir ES energetikos bei aplinkosaugos iššūkiai ir želdynų įstatymo korekcijos, prisiminta VDU Botanikos sodo ir Dendrologų draugijos istorija, diskutuota apie želdynų formavimo problemas rengiant teritorijų planavimo dokumentus, dalytasi Anykščių rajono ir Kauno miesto želdynų kūrimo bei priežiūros problemomis ir aktualijomis.

Po nedidelės ekskursijos po botanikos sodą, kurią pravedė direktorius dr. Nerijus Jurkonis ir Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius, svečiai buvo pakviesti į jubiliejinio medelio sodinimą: šalia astilbių ir melsvių kolekcijų nuo šiol stiepsis Lietuvos universiteto šimtmečiui ir Lietuvos dendrologų draugijos trisdešimtmečiui skirtas koloninis paprastasis bukas (Fagus sylvatica) ‘Dawyck purple’.

2022 10 17