VDU Botanikos sodas

14
rugsėjo

Rudenį pasitikome gausiais kolegų vizitais

2022-ųjų vasaros pabaiga ir rudens pradžia VDU Botanikos sodui buvo gausi kolegų vizitais: priimtos delegacijos iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Vilniaus botanikos sodų, kiekvieną kartą ne tik dalijantis gerąja patirtimi, pristatant ūkininkavimo praktiką, supažindinant su turimomis kolekcijomis, bet ir aptariant bendrus kylančius iššūkius, regiono botanikos sodų tendencijas, keičiantis žiniomis ir, ne mažiau svarbu, augalais.

 

Rugpjūčio 18 d., kaip tik didžiojo jurginų žydėjimo pradžioje, apsilankė gausi Latvijos Nacionalinio Botanikos sodo (Salaspilis, Latvija)  dekoratyviųjų augalų skyriaus komanda: daugiamečių gėlių kuratorė Marija Semerova, rožyno kuratorė Ilma Nereta ir kiti. Bendradarbiavimas su šiuo sodu yra ilgametis, nuoseklus ir labai produktyvus. Šįkart kolegos latviai labiausiai domėjosi mūsų Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus atliekamais darbais bei taikomomis praktikomis – ypač juos domino pakeltų lysvių pritaikymas ekspozicijoms. Kaip visada, iš Salaspilio botanikos sodo sulaukta ir dovanų – augalų, kurių rinkoje rasti neįmanoma, o įsigyti galima tik tokių kolegiškų mainų dėka: VDU Botanikos sodo kolekcijos pasipildė gausia astilbių (Astilbe) kolekcija, rūšiniais bijūnais, dekoratyviais svogūniniais augalais ir Latvijos selekcininkų išvestomis šluotelinių flioksų (Phlox paniculata) veislėmis.

Svečiai iš Latvijos, Salaspilio.

 

Rugsėjo 1 d. sodą aplankė vieno didžiausių Europos rožynų – Europa-Rosarium Sangerhausen (Sangerhausen, Vokietija) kuratorius Andreas Lachner. Ryšiai su šia įstaiga buvo užmegzti Erasmus Plius vizito metu. Šįkart viešėdami Kaune vokiečiai ne tik apžiūrėjo VDU Botanikos sode esantį didžiausią Lietuvos rožyną, dalijosi vertingais patarimais, bet ir pakvietė atvykti semtis patirties, keistis žiniomis bei augalais.

 

Su svečiais iš Vokietijos.

 

Rugsėjo 8 d. buvo sutikta Vilniaus universiteto Botanikos sodo (Kairėnai) komanda: atvyko žolinių dekoratyvių augalų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė, vyr. botaninių kolekcijų kuratorė Sandra Gataveckienė ir vyr. botaninių kolekcijų kuratorė Ramunė Žemgulytė. Vizito tikslas – ekskursija po sodo kolekcijas, augalų mainai. Viešnių dėka VDU Botanikos sodo kolekcijos pasipildė naujomis viendienių (Hemerocallis), chrizantemų (Chrysanthemum), Jono ir Emilijos Tarvydų išvestų raktažolių (Primula) veislėmis ir kitais augalais.

VU Botanikos sodo komandos vizitas.

 

O rugsėjo 12 d. priimta Wroclavo universiteto Botanikos sodo (Vroclavas, Lenkija) delegacija: sodo direktorius prof. UWr., dr. hab. Zygmunt Kącki, oranžerijų kuratorė mgr. inż. Karolina Sokołowska, biologas Wojciech Basiński. Kolegų iš Lenkijos vizito tikslas – ekskursija po VDU Botanikos sodo kolekcijas, augalų mainai, pasikeitimas naudinga informacija. Buvo malonu išgirsti itin aukštą mūsų botanikos sodo ekspozicijų ir kolekcijų įvertinimą iš patyrusių ir didelius darbus savo šalies botanikos sode atliekančių specialistų. Beje, užsimegzti šiai partnerystei taip pat labai padėjo Erasmus Plius programa.

Kolegų iš Lenkijos vizitas.

2022 09 14