VDU Botanikos sodas

13
spalio

Prie rudeninių darbų sode jungiasi talkininkai

Visą spalio mėnesį VDU Botanikos sode tęsiasi savanorystės akcija: padirbėti ir praleisti laiką padedant tvarkytis rudeniniuose sodo darbuose atvyksta įvairios draugų, bendradarbių, kaimynų, studentų ir moksleivių grupės.

Vieni jų – iš Kauno ir Vilniaus susirinkę „Western Union Processing Lithuania“ darbuotojai, skyrę savo penktadienį talkai ir pasidaliję įspūdžiais.

 

„Talka buvo puikiai suorganizuota Botanikos sodo darbuotojų: mus padalijo į tris grupes, kurios prisidėjo prie įvairių darbų – nuo augalų tvarkymo iki dirvos paruošimo.

Sodo specialistai šiltai bendravo, suteikė daug patarimų apie augalų sodinimą ir priežiūrą, pasakojo apie gėles ir medžius, vaišino žolelių arbata ir neįprastais vaisiais, darbų pabaigoje pravedė ekskursiją po sodą.

Talkininkas Kristofas sakė: „Tai buvo puiki galimybė pakeisti darbą biure, prie kompiuterio, į judesį gamtoje, kvėpuojant grynu oru, bendraujant su kolegomis visai kitoje aplinkoje, susipažįstant su sodo darbuotojais ir patiriant jų šiltą priėmimą“.

„Buvo ne galo graži diena! Sužavėjo VDU Botanikos sodas, jo darbuotojai ir tai, kaip mano kolegos smalsiai domėjosi augalais, jų priežiūra, sodo istorija. Nuostabi žolelių arbata, nuostabūs pokalbiai ir daug juoko!“ – įspūdžiais dalijosi savanorė Justina.

„Gera ne tik padirbėti ore, bet ir matyti kolegas tokią gražią dieną pagaliau susitinkant gyvai, gamtoje. Tai buvo ne tik puiki savanorystės akcija, bet ir puiki komandą sujungianti išvyka,“ – po talkos sakė savanorė Aistė.

 

Norite talkomis prie rudeninio sodo gražinimo prisidėti ir jūs? Laukiame!

Talkų koordinatorės kontaktas: jolanta.serniene@vdu.lt, +370 610 49469

2021 10 13

 

Kitos aktualijos

2023 03 15
Į oranžeriją sugrįžo tropiniai drugiai: eksponuojami kartu su orchidėjomis
Kol pavasaris neskuba ateiti, pasimėgauti tropikų šiluma ir spalvomis kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo oranžerija Kaune, kurioje nuo kovo 15 d. atidaryta tropinių drugių paroda. Įprastai tradicinę drugių parodą Botanikos sodas eksponuodavo ir lankytojus atogrąžų šiluma bei ...
Plačiau
2023 03 14
Su šimto metų gimtadieniu pasveikino pražydęs „šimtmečio augalas“
Panašu, kad su šimtuoju gimtadieniu Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą Kaune sveikina ir augalai: sodo oranžerijoje pražydo ypač retai savo žiedais nustebinanti Agave mitis. Jau du dešimtmečius botanikos sode auginamas augalas savo žiedynkotį išleido dar rudenį ir į viršų ...
Plačiau
2023 03 10
2023 metų vaistiniu augalu išrinktas čiobrelis
Puoselėjant senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinant visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos farmacijos sąjunga ir UAB „Švenčionių vaistažolės“ organizavo „Vaistinio augalo 2023“ rinkimus. Šie tradicija tampantys rinkimai šiemet skirti paminėti VDU ...
Plačiau
2023 03 03
Prasidėjo registracija į velykines botanines edukacijas
Botaniniai zuikiai atšokuoja! Visų amžiaus grupių moksleivius kviečia velykinė botaninė edukacija Velykinio kiškio dirbtuvės: kalbėsime ir gaminsime ne tik velykinius zuikius, bet ir susipažinsime su sėklų ypatingomis savybėmis, įdomiausiomis VDU Botanikos sode augančių augalų sėklomis, išmoksime jų plitimo būdus. ...
Plačiau