VDU Botanikos sodas

13
spalio

Prie rudeninių darbų sode jungiasi talkininkai

Visą spalio mėnesį VDU Botanikos sode tęsiasi savanorystės akcija: padirbėti ir praleisti laiką padedant tvarkytis rudeniniuose sodo darbuose atvyksta įvairios draugų, bendradarbių, kaimynų, studentų ir moksleivių grupės.

Vieni jų – iš Kauno ir Vilniaus susirinkę „Western Union Processing Lithuania“ darbuotojai, skyrę savo penktadienį talkai ir pasidaliję įspūdžiais.

 

„Talka buvo puikiai suorganizuota Botanikos sodo darbuotojų: mus padalijo į tris grupes, kurios prisidėjo prie įvairių darbų – nuo augalų tvarkymo iki dirvos paruošimo.

Sodo specialistai šiltai bendravo, suteikė daug patarimų apie augalų sodinimą ir priežiūrą, pasakojo apie gėles ir medžius, vaišino žolelių arbata ir neįprastais vaisiais, darbų pabaigoje pravedė ekskursiją po sodą.

Talkininkas Kristofas sakė: „Tai buvo puiki galimybė pakeisti darbą biure, prie kompiuterio, į judesį gamtoje, kvėpuojant grynu oru, bendraujant su kolegomis visai kitoje aplinkoje, susipažįstant su sodo darbuotojais ir patiriant jų šiltą priėmimą“.

„Buvo ne galo graži diena! Sužavėjo VDU Botanikos sodas, jo darbuotojai ir tai, kaip mano kolegos smalsiai domėjosi augalais, jų priežiūra, sodo istorija. Nuostabi žolelių arbata, nuostabūs pokalbiai ir daug juoko!“ – įspūdžiais dalijosi savanorė Justina.

„Gera ne tik padirbėti ore, bet ir matyti kolegas tokią gražią dieną pagaliau susitinkant gyvai, gamtoje. Tai buvo ne tik puiki savanorystės akcija, bet ir puiki komandą sujungianti išvyka,“ – po talkos sakė savanorė Aistė.

 

Norite talkomis prie rudeninio sodo gražinimo prisidėti ir jūs? Laukiame!

Talkų koordinatorės kontaktas: jolanta.serniene@vdu.lt, +370 610 49469

 

Kitos aktualijos

2021 10 15
„Lietuvos gamtininko“ konkurso finalas
Nuostabiai rudenišką spalio 14 d., ketvirtadienį, į VDU Botanikos sodą Kaune iš visos Lietuvos suvažiavo kelios dešimtys jaunųjų gamtos mylėtojų. Čia vyko mokinių konkurso „Lietuvos gamtininkas“ finalinis etapas, skirtas 5-6 klasių ir 7-8 klasių pogrupiams. Konkurso dalyvius pasveikino VDU ...
Plačiau
2021 10 10
VDU Botanikos sodo mokslininkė – naujos sudėties Nacionalinės sveikatos taryboje 
VDU Botanikos sodo mokslininkai savo ekspertinėmis žiniomis prisideda prie valstybei svarbių sprendimų formavimo bei svarbių krypčių įgyvendinimo, atliepiant tiek nacionalinius, tiek tarptautinius iššūkius.   Laikinai einanti Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkės pareigas 2021 m. rugsėjo 30 d.  Lietuvos Respublikos Seimas ...
Plačiau
2021 10 08
Bambukinių augalų kolekcijoje – patikrintos ir Lietuvos klimato sąlygoms puikiai tinkančios rūšys bei veislės
  VDU Botanikos sodo Ekspozicijų ir kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius   Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune per keletą pastarųjų metų sukaupta nemaža mokslinė bambukinių pošeimio augalų kolekcija, kurią sudaro 42 rūšys ir veislės. Bambukiniai – ...
Plačiau
2021 10 07
Kviečiame į talkas!
VDU Botanikos sodas kviečia visus, norinčius aktyviai ir prasmingai praleisti laiką gamtoje, į rudenines talkas!   Bendradarbiai, draugai, kaimynai, kolegos, moksleivių ar studentų grupės – nesvarbu, su kuo, svarbu – kad susiburtų visi norintys padėti ir prisidėti.   Lauksime ...
Plačiau