VDU Botanikos sodas

13
spalio

Prie rudeninių darbų sode jungiasi talkininkai

Visą spalio mėnesį VDU Botanikos sode tęsiasi savanorystės akcija: padirbėti ir praleisti laiką padedant tvarkytis rudeniniuose sodo darbuose atvyksta įvairios draugų, bendradarbių, kaimynų, studentų ir moksleivių grupės.

Vieni jų – iš Kauno ir Vilniaus susirinkę „Western Union Processing Lithuania“ darbuotojai, skyrę savo penktadienį talkai ir pasidaliję įspūdžiais.

 

„Talka buvo puikiai suorganizuota Botanikos sodo darbuotojų: mus padalijo į tris grupes, kurios prisidėjo prie įvairių darbų – nuo augalų tvarkymo iki dirvos paruošimo.

Sodo specialistai šiltai bendravo, suteikė daug patarimų apie augalų sodinimą ir priežiūrą, pasakojo apie gėles ir medžius, vaišino žolelių arbata ir neįprastais vaisiais, darbų pabaigoje pravedė ekskursiją po sodą.

Talkininkas Kristofas sakė: „Tai buvo puiki galimybė pakeisti darbą biure, prie kompiuterio, į judesį gamtoje, kvėpuojant grynu oru, bendraujant su kolegomis visai kitoje aplinkoje, susipažįstant su sodo darbuotojais ir patiriant jų šiltą priėmimą“.

„Buvo ne galo graži diena! Sužavėjo VDU Botanikos sodas, jo darbuotojai ir tai, kaip mano kolegos smalsiai domėjosi augalais, jų priežiūra, sodo istorija. Nuostabi žolelių arbata, nuostabūs pokalbiai ir daug juoko!“ – įspūdžiais dalijosi savanorė Justina.

„Gera ne tik padirbėti ore, bet ir matyti kolegas tokią gražią dieną pagaliau susitinkant gyvai, gamtoje. Tai buvo ne tik puiki savanorystės akcija, bet ir puiki komandą sujungianti išvyka,“ – po talkos sakė savanorė Aistė.

 

Norite talkomis prie rudeninio sodo gražinimo prisidėti ir jūs? Laukiame!

Talkų koordinatorės kontaktas: jolanta.serniene@vdu.lt, +370 610 49469

2021 10 13

 

Kitos aktualijos

2023 09 12
Tarptautinę jurginų parodą lydėjo Baltijos šalių botanikos sodų susitikimas
Dvi dienas kauniečius ir miesto svečius į spalvingiausią žiedų šventę sukvietė šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas, pačiame miesto centre, VDU Didžiosios salės fojė, rugsėjo 8-9 dienomis surengęs Tarptautinę jurginų parodą. Čia savo auginamus jurginus ir sukurtas ...
Plačiau
2023 08 03
Vaistinių  augalų tyrimuose – akcentas tvariai ir žiedinei bioekonomikai
Prof. Ona Ragažinskienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas   Vaistiniai augalai ir natūralūs gamtiniai produktai suteikia unikalių galimybių sveikatos priežiūros ir vaistų kūrimo srityje. Šiais klausimais nuosekliai dirba 1953 m. balandžio 8 d. Camberg/Taunus (Vokietijoje) įkruta vaistinių augalų ...
Plačiau
2023 08 01
Uogų dieną išrinko ir gardžiausią šilauogės veislę
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektoriaus darbuotojai liepos 28 d. organizavo UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą „Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai“, kurį pratęsė ekskursija po ...
Plačiau
2023 07 25
Kviečiame į UOGŲ DIENĄ!
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektorius organizuoja UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą ir degustaciją Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai. Seminaro laikas: liepos 28 d., penktadienis, nuo ...
Plačiau