VDU Botanikos sodas

08
gruodžio, 2023

Oranžeriją papuošė šventinėse dirbtuvėse sukurti kalėdiniai vainikai

2023 12 08

Maumedžių, pušų ir eglių kankorėžiai, vinvyčio ir sedulų šakelės, bijūnų sėkladėžės ir dar daug natūralių gamtos dovanų susipynė dailiuose ir originaliuose šventiniuose vainikuose, kuriuos PMC/Profesijų meistrystės centro vedamoje meistriškumo pamokoje kūrė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo darbuotojai ir PMC floristikos bei želdynų priežiūros rudens kurso mokiniai. Patirtimi, idėjomis ir technika šiame edukaciniame užsiėmime dalijosi PMC mokytojos Audronė Linkevičienė ir Jovita Šidlauskienė. Šių metų užsiėmimo akcentas – naujos vainikų komponavimo idėjos ir eksperimentai.

Gamtos spalvų ir originalių idėjų kupini vainikai papuošė oranžerijos erdves – tad VDU Botanikos sodo lankytojai visą gruodį galės jais grožėtis bei įsikvėpti idėjų savo namų dekoravimui.

Tai viena iš daugelio VDU Botanikos sodo ir PMC partnerystės iniciatyvų: sode reguliariai vyksta PMC edukaciniai užsiėmimai, kuriuose floristikos ir želdynų mokytojai dalijasi technika ir naujomis idėjomis, kaip gyvomis ir džiovintomis gėlėmis bei kitais augalais papuošti darbo ar namų aplinką. Sodo darbuotojai ir PMC mokiniai dalyvauja didžiausioje botaninėje vasaros šventėje Kvapų naktis, prisideda prie sodo erdvių puošimo, tvarkymo ir gražinimo, o kartu įkvepia kurti ir mokytis, praturtina ir praplečia mokymosi galimybes būsimiems floristikos ir želdynų priežiūros specialistams.