VDU Botanikos sodas

24
birželio

Mirė ilgametis VDU Botanikos sodo vadovas dr. A. R. Budriūnas

Eidamas 86-tuosius metus mirė gamtos mokslų daktaras, ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo (tuometinio Kauno botanikos sodo) vadovas Aloyzas Ramunis Budriūnas, šiam darbui atidavęs net dvidešimt penkerius savo gyvenimo metus – nuo 1975 iki 2000 m.

1938 m. sausio 29 d. Kaune gimęs ir LŽŪA Miškų ūkio fakultetą baigęs A. R. Budriūnas savo profesinę karjerą pradėjo girininkijose. Vėliau dirbo mokslinį darbą LMA Botanikos institute, o nuo 1975-tųjų – Kauno botanikos sode.

Gamtos mokslų daktaras, VDU docentas biomedicinos mokslų srityje, jis vadovavo ruošiant Botanikos sodo darbuotojų daktaro (mokslų kandidato) disertacijas, yra paskelbęs apie 100 mokslo darbų, tarp kurių – novatoriški ir originalūs darbai kraštovaizdžio estetinių išteklių tyrimo srityje: samprata, žemėlapis ir detalaus vertinimo metodika.

Svarbiausia jo mokslinio darbo sritis – pelkių ir miškų augalija, dekoratyvinė sodininkystė.

A. R. Budriūno vadovavimo metais vykdyta Botanikos sodo centrinės dalies ekspozicijų rekonstrukcija, eksperimentinių ir gamybinių šiltnamių statyba, perimti buvusio Aukštosios Fredos dvaro rūmai, Botanikos sodas sugrąžintas atkurtajam Vytauto Didžiojo universitetui, atgaivinta „Botanikos sodo darbų“ leidyba; dalyvauta Pasaulinėje gėlininkystės parodoje „World Horticultural Exhibition Floriade 1992“, inicijuotos ir organizuotos ekspozicijos akliesiems ir silpnaregiams.

Aktyvus ir iniciatyvus A. R. Budriūnas dalyvavo ir visuomeninėje veikloje: buvo Lietuvos gamtos apsaugos draugijos Kauno skyriaus pirmininkas, Gamtos apsaugos žymūnas, Lietuvos stalo teniso federacijos prezidiumo narys, Europos stalo teniso sąjungos Veteranų komiteto narys, Lietuvos stalo teniso veteranų tarybos pirmininkas, nacionalinės kategorijos stalo teniso teisėjas, Aleksoto bendruomenės centro tautinės muzikos ansamblio „Svirbė“ narys ir VDU Botanikos sodo Draugų klubo narys, nuo sodo niekada nenutolęs ir visuomet besidomintis jo gyvenimu bei naujienomis.

Paskutiniame savo susitikime su VDU Botanikos sodo bendruomene, šių metų vasario pradžioje susirinkusia pasveikinti buvusio vadovo su 85-tuoju jubiliejumi, dr. A. R. Budriūnas sakė: „Šviesiais veidais ir karštomis širdimis – tokie žmonės kūrė botanikos sodą prieš daugelį metų, tokie jame darbuojasi ir šiandien“.

Paklaustas, iš kur semiasi gyvybingumo ir iki garbaus amžiaus išlikusio smalsumo, A. R. Būdriūnas kalbėjo: „Stengiuosi neskubėti, gyventi lėčiau. Jei pavyksta – stabteliu prie kiekvieno svarbesnio įvykio, objekto, dalyko. Norisi apmąstyti, suprasti, bent truputį atsitraukti, ir tuomet pavyksta pamatyti daugiau, tiksliau“.

 

Atsisveikinimas su velioniu vyks birželio 25 d. (sekmadienį) „Rimties“ laidojimo namuose, Juozapavičiaus pr. 1, Kaunas, nuo 14 val.

Į paskutinę kelionę velionis išlydimas birželio 26 d. (pirmadienį) 13.30 val., amžino poilsio atguls Kauno Seniavos kapinėse.

 

 

 

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau