VDU Botanikos sodas

18
liepos

Jau šią savaitę – šimtmečiui dedikuota didžiausia botaninė šventė KVAPŲ NAKTIS / 2023

Šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune kviečia į didžiausią botaninę vasaros šventę „Kvapų naktis 2023“, kuri šiemet vyks net dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį (liepos 21-22 d.).

Ar žinote, kas yra floristinė butonjerė, kuo kvepia hidrolatai, kaip veikia alembikas ir kuo laimės ekonomikoje kvepia pinigai? Apie visa tai ir daug daugiau išgirsti, pamatyti, paragauti ir paliesti kviečia kvapams, augalų pasaulio spalvoms, formoms, tekstūroms ir skoniams skirta šventė. Nuo popietės iki vėlaus vakaro sutemų čia vyks įvairios parodomosios ir edukacinės programos, pažinti ir susipažinti kvies mokslo įstaigos, kvapų ir skonių kūrėjai, menininkai ir amatininkai, mados ir stiliaus, šokio, aktorystės ir muzikos meno atstovai.

Paskaitose su mokslininkais bus kalbamasi ne tik apie vaistinių augalų vartojimo aktualijas, drabužių fitodekoro istoriją, bet ir susipažįstama su CO2 ekstrakcijos procesu, bus verdama arbata kankorėžiais kūrenamame virdulyje, ruošiamos kvapiosios druskos, mokomasi parfumerinio etiketo ir asmeninės komunikacijos kvepalais.

Menininkai pakvies tapyti kava, dendrologai – pažinti siūlų dažymo kvapiais augalais paslaptis. Drąsiausieji galės išbandyti arboristų darbo įrankius ir pakilti į aukštus medžius arba išmėginti skrydžio oro balionu simuliaciją. Pažintines programas visai šeimai paruošė universitetiniai Lietuvos botanikos sodai, Lietuvos zoologijos sodas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras.

Savo auginamų įspūdingiausių augalų kolekcijas – nuo viendienių iki kvepiančių pelargonijų, vandens lelijų ir streptokarpų – pristatys augintojai bei selekcininkai.

Rožyne skambės muzika ir į masines šokių pamokas pakvies visi Kauno linijinių šokių šokėjai, tarp žiedų naujausias kolekcijas demonstruos „Mados podiumo“ kūrėjai. Šalia parfumeriai rodys, kaip gimsta natūralūs kvepalai, eksponuos retas parfumerines medžiagas, o The Pepper Queen pakvies degustuoti Kampoto pipirus.

Ir, žinoma, jau tradiciškai kiekvienas šventės svečias rinks kvapniausią šių metų augalą VDU Botanikos sode. Kas juos taps šiemet? Viskas priklausys nuo uostančiųjų ir renkančiųjų lankytojų – prie kurio kvepiančio sodo augalo bus įsmeigta daugiausiai balsų vėliavėlių.

Penktadienio vakarą į sutemas palydės muzikinis spektaklis „Vardan sosto“, kuriame susipins skirtingi stiliai ir netikėtos vokalinės bei instrumentinės muzikos temos (atlikėjai: Kristina Siurbytė (sopranas), Akvilė Garbenčiūtė-Bučienė (sopranas), Rokas Laureckis (tenoras), Raimondas Baranauskas (baritonas)).

O šeštadienio vakaro idilę Botanikos sode užpildys akustinis Aido Giniočio koncertas: atvirai ir nuoširdžiai, šmaikščiai ir betarpiškai skambės dainos iš „Keistuolių teatro“ legendinių spektaklių, visiems gerai žinomų bardų kūriniai ir Aido Giniočio autorinės dainos.

 

Detalias abiejų dienų renginio programas galite rasti čia:

LIEPOS 21 d., PENKTADIENIS, nuo 14.00 iki 23.00: https://botanika.vdu.lt/ivykiai/kvapu-naktis-2023-liepos21

LIEPOS 22 d., ŠEŠTADIENIS, nuo 14.00 iki 22.00:

https://botanika.vdu.lt/ivykiai/kvapu-naktis-2023-liepos22

 

Vienos arba abiejų dienų bilietus galima įsigyti MEDUSA.LT: https://tinyurl.com/3pbmz4pb

2023 07 17

 

 

 

 

Kitos aktualijos

2023 09 12
Tarptautinę jurginų parodą lydėjo Baltijos šalių botanikos sodų susitikimas
Dvi dienas kauniečius ir miesto svečius į spalvingiausią žiedų šventę sukvietė šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas, pačiame miesto centre, VDU Didžiosios salės fojė, rugsėjo 8-9 dienomis surengęs Tarptautinę jurginų parodą. Čia savo auginamus jurginus ir sukurtas ...
Plačiau
2023 08 03
Vaistinių  augalų tyrimuose – akcentas tvariai ir žiedinei bioekonomikai
Prof. Ona Ragažinskienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas   Vaistiniai augalai ir natūralūs gamtiniai produktai suteikia unikalių galimybių sveikatos priežiūros ir vaistų kūrimo srityje. Šiais klausimais nuosekliai dirba 1953 m. balandžio 8 d. Camberg/Taunus (Vokietijoje) įkruta vaistinių augalų ...
Plačiau
2023 08 01
Uogų dieną išrinko ir gardžiausią šilauogės veislę
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektoriaus darbuotojai liepos 28 d. organizavo UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą „Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai“, kurį pratęsė ekskursija po ...
Plačiau
2023 07 25
Kviečiame į UOGŲ DIENĄ!
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektorius organizuoja UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą ir degustaciją Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai. Seminaro laikas: liepos 28 d., penktadienis, nuo ...
Plačiau