VDU Botanikos sodas

19
gegužės, 2024

„Augalų žavadienį“ sode šventė daugiau kaip tūkstantis vaikų

2024 05 19

Visą gegužės mėnesį pasaulis kviečiamas atsigręžti į augalų pasaulį, o gegužės 18 d. tradiciškai minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena – „Augalų žavadienis“.

Europos augalų tyrimų organizacijos (EPSO) inicijuojamo ir net 63 šalyse švenčiamo „Augalų žavadienio“ tikslas – paskatinti žmones domėtis augalais, skleisti ekologinę žinutę, pabrėžti augalų reikšmę žemės ūkiui, maisto pramonei, aplinkosaugai.

VDU Botanikos sodas Kaune yra nacionalinis šio tarptautinio renginio koordinatorius Lietuvoje, todėl kasmet skatina dalyvauti organizacijas, bendruomenes, įmones ir kolektyvus įvairiomis išradingomis formomis paminint Žavadienio šventę, o vieną dieną skiria šiam minėjimui ir savo erdvėse.

Šiemet „Augalų žavadienio“ šventė VDU Botanikos sode minėta gegužės 17 d., penktadienį, rytine vaikų švente ir vakarine poetine dalimi.

 

Šventinėje vaikų eisenoje – rekordinis pasipuošusių mažųjų dalyvių skaičius

Į rytinę šventės dalį sugužėjo beveik 1 200 mažiausiųjų augalų mylėtojų – ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupės iš Kauno ir Kauno rajono atvyko ne tik su gera nuotaika, bet ir šventiškai pasipuošę: apsikaišę gėlėmis, persirengę spalvingais kostiumais, negana to, parengę koncertinę programą, kuri skambėjo didžiojoje sodo aikštėje susirinkusiems dalyviams.

O kad šventė išties būtų šventiška, vaikų laukė įvairios smagios veiklos: piešimas ant veidų, laikinų tatuiruočių studija, piešimo pamokėlės su Trečiojo amžiaus universiteto savanorėmis, žavadieniškos gėlių karūnos dirbtuvės ir, žinoma smagusis burbulų pūtimas su VDU AJMD „Modusas“ jaunimu.

Vaikai dainomis ir šokiais su gimtadieniu pasveikino didžiausią Lietuvoje vikšrą – skroblų gyvatvorę „Šimtakojį“ ir buvo išlydėti su saldžiomis dovanėlėmis.

Tačiau net ir šventei pasibaigus niekas neskubėjo skirstytis: vaikai ir auklėtojos rengė piknikus pievose, lankė gausiai žydinčias VDU Botanikos sodo kolekcijas, fotografavosi, grožėjosi, tyrinėjo. Vaikų šurmulys sode netilo iki pat popietės.

AČIŪ sakome tradiciniam žavadienio ir VDU Botanikos sodo draugui, skaniausių tortų namams – Bijola!

Renginio metu taip pat vyko projekto „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“ eksperimentinė edukacija „Mano žalumynai“, kurioje kartu su augalų žinovais ir sveikos mitybos specialistais vaikai gilinosi ne tik į valgomųjų, ant mūsų stalo atkeliaujančių augalų įvairovę, bet ir jų derinimo, sveikos gamybos principus.  Daugiau apie šią edukaciją skaitykite čia. 

 

 

Skambėjo eilės, dedikuotos poeto R. Keturakio atminimui

Vakarop į VDU Botanikos sodo erdves kaip niekad gausiai rinkosi „Poetų pievelės“ bendruomenė: visas tą popietę skambėjusias eiles ir prozos tekstus jie skyrė poetui Robertui Keturakiui atminti.

Jaukioje poezijos pievelėje po maumedžio šakomis susirinkusieji dalijosi savo kūryba ir bendryste. Čia laikinai prisiglaudė ir poeto atminimo suolelis, kuris vėliau bus perkeltas R. Keturakio medžio – buko.