VDU Botanikos sodas

Nuotolinės edukacijos

Informacija apie edukacijas ir registracija: +370 610 49469, el. p. botanikos.sodas@vdu.lt

 

Edukacijos (kaina 3 EUR):

Eksperimentuodami mokomės 

 Skirta 1–8 kl.

Chemija gali būti tokia įdomi ir įvairiaspalvė, jei jos mokomės eksperimentuodami! Šio užsiėmimo metu išsiaiškinsime, kas yra ir kuo skiriasi rūgštys ir šarmai bei kaip juos atpažinti.  Stebėsime chemines reakcijas, spalvų burtus, priversime skystį virsti dujomis ir galbūt netgi išvysime sprogimą – ar gali būti geresnė chemijos pamoka?

 

Prieskoniniai ir aromatiniai augalai

Skirta 1–12 kl.

Prieskoniniai ir aromatiniai augalai ne tik gardžiai kvepia – iš jų gali būti gaminamos arbatos, prieskoniai ir net vaistai! Jau senų senovėje žmonės suprato šių augalų svarbą ir rado būdą, skirtą išgauti kvapą iš augalų. Šio užsiėmimo metu pamatysime, kaip atrodo dar ir šiandien naudojami prietaisai kvapams išgauti ir susipažinsime su distiliacijos proceso paslaptimis.

 

Paslaptingasis kerpių pasaulis

Skirta 1–5 kl.

Gyvos būtybės viena kitai gali būti ne tik priešas, giminaitis ar net maisto šaltinis. Pagrindinis užsiėmimo objektas – tai kartu gyvenantys dumbliai ir grybai, kurie sudaro ypatingą gyvybės formą – kerpes. Kerpių rūšys prisitaikė išgyventi netikėčiausiose vietose: arktinėse tundrose, karštose akmenuotose dykumose ar netgi uolose, augdamos tiesiog ant akmens. Šio užsiėmimo metu mokiniai pasiners į  paslaptingą kerpių pasaulį.

 

Mažieji pasaulio gyventojai – vabzdžiai

Skirta: 1–5 kl.

Vabzdžiai atsirado prieš daugiau kaip 400 mln. metų. Žmogus Žemėje egzistuoja tik apie 250 tūkst. metų. Kas iš tikrųjų yra vabzdys? Iš ko jie sudaryti, kaip jie susikalba, ar jie kvėpuoja? Ar vabzdžiai tėra tik įkyruoliai? Trumpa pažintis su šiomis nuostabiomis būtybėmis gali įtikinti, jog vabzdžiai nusipelno pagarbos.

 

______

Edukacijos, kurioms suteiksime reikalingas priemones (kaina 5 EUR):

Eksperimentuodami mokomės

Skirta 1–8 kl.

Šio užsiėmimo metu gaminsime spalvingą cheminį pyragą, išmoksime naudotis pipetėmis ir susipažinsime su mėgintuvėlių įvairove. Sužinosime, kuo ypatingas mokslininkas Petri ir netgi pasinaudosime jo išradimu atlikdami eksperimentą! Kartu atskleisime vandens paslaptis ir prisiliesime prie chemijos mokslo. Pažadame – bus labai įdomu!

 

 

Floristikos dirbtuvės

Skirta 1–12 kl.

Šios edukacijos metu mokiniai sužinos, kas yra floristika, ir patys išbandys floristo profesiją. Ne tik atskleisime, kas buvo pirmieji floristai istorijoje ir kaip šie žmonės buvo vadinami, bet ir padėsime mokiniams įgyti praktinių floristikos įgūdžių. Leisime atsiskleisti kūrybiškumui, dirbant prie ypatingo floristikos kūrinio, kuriuo vaikai galės papuošti savo namus.