Augalų ekspozicija akliesiems ir silpnaregiams

Augalų ekspozicijoje akliesiems ir silpnaregiams yra svarbi edukaciniu požiūriu ne tik regos negalių turintiems, bet ir visiems vaistiniais, prieskoniniais augalais besidomintiems lankytojams. Čia auginama 50 rūšių (16 šeimų) augalų: aromatinių-vaistinių; miško-pelkių; daržovių ir dekoratyviųjų. Tarp jų yra retųjų ir saugomų Lietuvoje augalų: muilinė guboja (Gypsophila paniculata L.), meškinis česnakas (Allium ursinum L.), pievinis šalavijas (Salvia pratensis L.), miltininė meškauogė (Arctostaphylos uvaursi (L.) Spreng.). Pažymėtini dabar populiarūs aromatiniai augalai: stambiašaknis snaputis (Geranium macrorhizum L.), raudonoji monarda (Monarda didyma L.), krūminė perilė (Perilla frutescens (L.) Britton), diemedis (Artemisia abrotanum L), siauralapė levanda (Lavandula angustifolia Mill.), vaistinis yzopas (Hyssopus officinalis L.), kalninis dašis (Satureja montana L.), kilnioji blezdingūnė (Chamaemelum nobile (L.) All.), dar vadinama romietiška ramune.

Vaistinių, prieskoninių (aromatinių) dekoratyviųjų augalų rūšių vardus Brailio raštu užrašytose lentelėse gali perskaityti neregiai, o padidintu šriftu – silpnaregiai. Ekspozicija įrengta 1,5 metro aukštyje, atsižvelgiant į šios kategorijos žmonių negalią: aklieji ir silpnaregiai gali augalus uostyti, stebėti ir juos liesti sėdėdami arba stovėdami.

Augalų ekspoziciją akliesiems ir silpnaregiams lankytojai gali rasti VDU Kauno botanikos sode, Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriaus teritorijoje, Vilties ir Pabrėžos gatvių sankirtoje. Ekspozicija įrengta 1997 m. pagal olandų konsultanto Wouter Gouman ekspozicijos įrangos projektą ir VDU Kauno botanikos sodo architektės G. Prakapaitės augalų ekspozicijos projektą.  2009 m. ši augalų ekspozicija renovuota.