VDU Botanika

Edukacinis daržas – daržovių ir vaisių šalies enciklopedija

Europos botanikos sodai pastaraisiais metais ne tik eksponuoja augalus, užsiima edukacija, bet ir įrengia taikomąsias edukacines ekspozicijas. Tokia ekspozicija – edukacinis daržas – botanikos sode tampa Lietuvoje unikali ir labai reikalinga ekspozicija, nes išaugo visuomenės domėjimasis mityba, o ypač daržovėmis. Didelę daržovių įvairovę matome prekybos centrų lentynose, tačiau visuomenė menkai pažįsta retesnes daržoves ir stokoja žinių. VDU botanikos sodo rengiamas edukacinis daržas suteiks galimybę pažinti įvairių Europos tautų virtuvėse naudojamas daržoves, dalyvauti jų išauginimo procese, gauti praktinių žinių mokymuose ir degustacijose bei pritaikyti įgytas žinias savo šeimose.

Viena iš botanikos sodų funkcijų yra visuomenės ekologinio sąmoningumo ugdymas, įvairiomis formomis skleidžiant informaciją apie darnaus vystymosi idėjas, aplinkosauginį bei gamtamokslinį ugdymą. Formuojant ekologinę kultūrą, labai svarbus praktinis santykis su gamta: todėl vienas iš VDU Kauno botanikos sodo tikslų yra organizuoti įvairią ekologinę aplinkosauginę veiklą, tiesiogiai susijusią su gamta, aplinka, lemiančią visų mūsų gyvenimo kokybę.

Edukaciniai daržai yra labai paplitusi ir lankytojų mėgstama ekologinio ugdymo priemonė visuose pasaulio botanikos soduose. Juose vykstantys užsiėmimai ir lankytojams pateikiamos ekspozicijos ne tik ugdo ekologinį sąmoningumą, skatina rūpintis aplinkos apsauga, bet ir propaguoja gamtą tausojantį gyvenimo būdą, skatina pažinti aplinką, biologinę įvairovę. Tuo pačiu ugdoma gamtamokslinė kompetencija ir darnaus vystymosi nuostata.

Projekto tikslinė grupė – Kauno miesto visuomenė (moksleiviai, studentai, mokytojai, dėstytojai, bendruomenių nariai, šeimos, senjorai). Projekto įgyvendinimo laikotarpis ir vieta – 2017 m. balandžio mėn. 01 d. – 2017 m. lapkričio mėn. 30 d., Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“