NSO laboratorija

VDU Kauno botanikos sodo rūmuose veikia į moksleivius orientuota mokslinių tyrimų laboratorija. Nors trumpinys NSO gali asocijuotis ir su kitais pavadinimais, tačiau mūsų NSO laboratorijos pavadinimas kilęs iš lot. k. – Naturales Scientiae Omnibus („Gamtos mokslai visiems“). NSO laboratorijos simbolis – sraigytė. Ji žaismingai padeda mūsų lankytojams ieškoti įvairių gamtos mokslų žinių – ne tik botanikos ir zoologijos, bet ir paleontologijos, chemijos, biochemijos, ląstelės biologijos, fizikos, biofizikos, aplinkotyros.

NSO laboratorijos programa skirta dviems jaunųjų tyrėjų grupėms: jaunesnio (6–12 m.) ir vyresnio (13–18 m.) mokyklinio amžiaus. Grupėje gali būti ne daugiau kaip 25 moksleiviai. Užsiėmimų metu atliekami botaniniai eksperimentai su įdomiais augalais. Jaunieji tyrėjai patys atlieka įvairias chemines reakcijas, gamina kvepalus ir augina kristalus. Čia randami atsakymai, kodėl kaktusai spygliuoti, susipažįstama su augalų reklamine kampanija, tyrinėjami vandens lašo gyventojai, neriama į muilo burbulų pasaulį, klaidžiojama stebuklingų medžių giraitėje, šifruojamos medžių rievės ir kalbinami akmenys, išmokstama gaminti karštą ledą, stebimi bakterijų karai!.. Atsakyti į klausimus ir atlikti bandymus padeda įvairių gamtos mokslų sričių specialistai, mokslininkai, studentai ir patys MOKSLEIVIAI!

Užsiėmimai edukacinėje klasėje mokykloms vyksta darbo dienomis nuo 9 iki 16 val. (trukmė – 45 min.). Edukacinio užsiėmimo kaina: vaikams nuo 6 m. iki 12 m. – 1,50 Eur, vaikams nuo 13 m. iki 18 m. – 2,00 Eur. Užsiėmimų temos gali būti derinamos – jas, pritaikytas pagal mokymosi programas ir Jūsų poreikius, galima aptarti registracijos metu su edukacijos specialistėmis.

Daugiausia susidomėjimo sulaukiančios temos

Eksperimentuodami mokomės (1-4 klasėms)
Genetinės informacijos kodas – DNR (7-12 klasėms)
Rūgštys ir šarmai (1-8 klasėms)
Augalų pasaulio paslaptys (visoms amžiaus grupėms, tik šiltuoju metų laiku)

Ikimokyklinio amžiaus vaikams rekomenduojame rinktis pažintines ekskursijas po VDU Kauno botanikos sodą ir oranžeriją.
Registracija ir daugiau informacijos tel.: +370 602 10565;  el. p.: gertruda.stuopyte@vdu.lt