Neformalusis švietimas

VDU Kauno botanikos sodas siūlo šias neformaliojo švietimo programas: „Kelionė po augalų pasaulį“ ir „Jaunųjų tyrėjų būrelis“. Programos moksleiviams atveria duris į įdomųjų augalų pasaulį, ugdo pažinimo poreikius ir džiaugsmą, ugdo sąmoningumą ir gebėjimus analizuoti supančią aplinką bei joje vykstančius procesus.

 

Kelionė po augalų pasaulį

Užsiėmimų metu vaikai turės galimybę tyrinėti viso pasaulio augalų įvairovę, ugdys komandinio darbo ir bendravimo įgūdžius. Tobulins botanikos mokslo žinias, gebėjimą pažinti augalų karalystę, gilins aplinkosaugos įgūdžius. VDU Kauno botanikos sodo kolekcijose, parke ir oranžerijoje vaikai aktyviai leis laisvalaikį žaidimų forma tyrinėdami augalų pasaulio įdomybes.

Šios neformaliojo ugdymo programos tikslas – padėti vaikams tenkinti pažinimo ir saviraiškos poreikius tyrinėjant augalų pasaulį.

Jaunųjų tyrėjų būrelio programa

VDU Kauno botanikos sodas  yra labai vertinga pažintinė institucija mokomuoju ir kultūriniu aspektu, ypatinga rekreacijos bei aplinkosaugos ir gamtos mokslų idėjų populiarinimo vieta. Programa siekiama praplėsti mokinių žinias apie gamtą, ekologiją, padėti geriau suprasti aplinkos sudėtingumą ir vientisumą.

Mokiniai turės galimybę pagilinti savo individualius bei grupinius pasiekimus gamtos mokslų srityje, geriau pažins gamtą, suvoks  save, susipažins su aktualiomis vartojimo problemomis ir besaikio vartojimo pasekmėmis. Programa padės ugdyti sąmoningą ir kritišką asmenybę, skatins ekologinį gyvenimo būdą, domėjimąsi supančia aplinka ir lavins gebėjimus analizuoti ir aiškinti aplinkoje vykstančius reiškinius. Mokiniai bus skatinami domėtis gamtos mokslų ir technologijų raida Lietuvoje bei pasaulyje ir jų įtaka visuomenei  bei gamtai. Ugdytiniai supras, kaip svarbu yra saugoti ir tausoti gamtą, suvokiant jos vientisumą ir trapumą. Mokiniai atliks stebėjimus ir tiriamuosius darbus, taps kūrybiškesni, iniciatyvesni, įgis mokslinio tiriamojo darbo žinių, įgūdžių, patirties.

Programos „Kelionė po augalų pasaulį“ ir „Jaunųjų tyrėjų būrelis“ įgyvendinamos VDU Kauno botanikos sode, Ž. E. Žilibero g. 6, Kaune.

Daugiau informacijos tel. +370 602 10565 ir el. paštu gertruda.stuopyte@vdu.lt