VDU Botanikos sodas

15
lapkričio

Įsibėgėjo Azijos tropinių drugių paroda

attacus-atlas

2016-11-15

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo Tropinių drugių parodoje prasidėjo Azijos drugių dienos: vienas paskui kitą iš lėliukių ritasi Tailando, Malaizijos, Filipinų drugiai, tarp kurių – vienu didžiausių pasaulio drugių laikomas milžinas Attacus atlas.

Pietryčių Azijos tropiniuose ir subtropiniuose miškuose gyvenantis vienas didžiausių pasaulio naktinių drugių Attacus atlas, arba atlasas, patraukia žvilgsnį ne tik savo dydžiu (sparnų plotis gali siekti net iki 25 cm), bet ir išraiškinga forma, sodriomis rudomis spalvomis. Įspūdingų sparnų kraštuose galima įžvelgti gyvatės galvos raštą – taip drugiai saugosi nuo plėšrūnų. Šie šilkverpiai išsiritę iš lėliukės nesimaitina ir gyvena vos kelias dienas, todėl atlasai – trumpaamžiškiausi parodos eksponatai.

 

Nuo sudžiūvusio lapo, iki mėnulio šviesos

Tikru apsimetinėjimo meistru galima vadinti kitą parodos eksponatą – Kallima inachus: šis melsvas ir oranžinis drugys suglaudęs sparnus tobulai primena sudžiūvusį lapą su koteliu ir netgi siūbuoja, imituodamas vėjyje plazdančio lapelio judėjimą.

Netrūksta ir vikrių skrajūnų: vienas tokių yra iš miškingų pietryčių Azijos vietovių kilęs Parthenos sylvia violaceae melsvai violetiniu tigro raštu. Tuo tarpu juosvi su baltu ir raudonu raštu Papilio lowi skrydžiu primena kolibrį. Šių drugių vikšrai mėgsta citrinmedžių lapus, o patys drugiai vaišinasi įvairiausių žiedų nektaru.

Nedideli ir vikrūs Hypolimnas bolina žavi melsvomis, spindinčiomis dėmėmis ant sparnų: dėl paslaptingo mėnuliško švytėjimo jie dar kartais vadinami mėlynaisiais mėnulio drugiais.

Aktyvūs ir gerai skraidantys Graphium agamemnon – dažni savo tėvynėje, jų pasitaiko netgi miestuose, žavintys akinančiai ryškiomis žaliomis dėmėmis juodų sparnų fone.

Jei vieni parodos eksponatai nuo plėšrūnų saugosi apsimetinėdami gyvatėmis ar lapais, kitų ginklu tampa nuodai: nuodingų junginių savo sparneliuose oranžiniais galais turi Hebomoia glaucippe, o vienas populiariausių eksponatų drugių parodose – Idea leuconoe, nuodingas tiek pats, tiek jo vikšrai.

 

Iš viso – daugiau kaip 10 rūšių eksponatai

Tropinių drugių paroda, kviečianti iš niūraus rudens bent akimirkai pasinerti į žaliuosius tropikus, VDU Kauno botanikos sode veiks iki pat metų pabaigos – gruodžio 31 d. Šiuo metu Pietų Amerikos drugius pakeitė Azijos drugiai – daugiau kaip 10 rūšių, apie 60 drugių. Gruodžio mėnesį parodos lankytojų lauks Pietų Afrikos drugiai.

 

PARODOS DARBO LAIKAS:

kasdien, nuo 10:00 iki 17:00 val.

 

PARODOS LANKYMO KAINOS (oranžerija su drugelių paroda):

– vaikai iki 6 m. įleidžiami nemokamai;

– vaikai nuo 6 m., moksleiviai, studentai, senjorai, neįgalieji (pateikus pažymėjimą) – 2 Eur;

– suaugusieji – 4 Eur;

– šeima (2 suaugusieji + 2 vaikai) – 10 Eur.

Kitos aktualijos

2024 03 13
Ieškome kolegos: BOTANIKOS SODO EDUKATORIAUS (-ĖS)!
Į savo komandą kviečiame Botanikos sodo edukatorių (-ę)! Gal tai TU? Tau reikės: ruošti ir vesti edukacinius užsiėmimus; rengti edukacinių užsiėmimų aprašus bei medžiagą jų vedimui; rūpintis edukaciniams užsiėmimams bei renginiams skirtų priemonių įsigijimu ir jas prižiūrėti; kurti ir ...
Plačiau
2024 03 06
VDU Botanikos sode atidaroma nauja erdvi drugių ekspozicija
2024 03 06 Pavasarį Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune pasitinka su visiškai nauja ekspozicija oranžerijoje: po naujai įrengtą, erdvią ir moderniai drugių poreikiams pritaikytą patalpą – Tropinį drugių sodą – sklando ir ant specialiai parinktų augalų tupia drugiai ...
Plačiau
2024 03 01
Į tvenkinius sugrįžta mūsų paukščiai
Kiekvieną penktadienį Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode lankosi Kauno „Varpelio“ pradinės mokyklos moksleiviai: čia jiems vyksta įdomiosios botanikos edukacijos. Kaip visada, mažieji tyrinėtojai susipažino su dendrologijos mokslu – atpažino skirtingus medžius, būdingiausius jų bruožus, lietė, uostė, rūšiavo gamtines medžiagas, ...
Plačiau
2024 02 22
Registracija į VELYKINIO KIŠKIO DIRBTUVES jau prasidėjo!
Į VDU Botanikos sodą Kaune sugrįžta vaikų ir mokytojų ypač pamėgtos botaninės-velykinės edukacijos: 1-12 klasių moksleiviams skirta programa – VELYKINIO KIŠKIO DIRBTUVĖS,   kurios metu ne tik papasakosime, iš kur kilo Velykų kiškis, bet ir ko reikia, kad augalai sužaliuotų, ...
Plačiau