VDU Botanikos sodas

04
gruodžio

Biblijos augalų parodoje – paslaptingos istorijos ir teminė degustacija

Gruodžio 6 d., ketvirtadienį, 12 val. VDU Botanikos sodo oranžerijos kaktusyne (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) duris atvers Biblijos augalų paroda. Jos lankytojai susipažins su Šv. Rašte minimais augalais, skambant advento giesmėms dalyvaus Biblijoje minimų augalų pasaulio gėrybių degustacijoje.

Idėja surengti šią parodą skaičiuoja dešimtmetį. „Pamenu pokalbį su Edukologijos universiteto dėstytoja doc. dr. Onute Motiejūnaite, kuri pasiteiravo, ar nebūtų įdomu išskirti augalus, kurie yra minimi Biblijoje. Pagalvojau, kad tai – puiki mintis. Pradėjau rinkti informaciją, citatas, studijavau Šventąjį Raštą. Tuometinei Botanikos sodo direktorei prof. Vidai Mildažienei paskatinus iniciatyvą, kiekvienų metų advento laikotarpiu ėmėme kviesti lankytojus į teminę parodą – grožėtis Biblijoje minimais augalais. Ir štai šiemet rengiame jau aštuntą Biblijos augalų parodą“, – pasakojo VDU Botanikos sodo vyresnioji botaninių kolekcijų kuratorė dr. Judita Varkulevičienė.

Šių metų parodoje bus galima išvysti beveik tris dešimtis Biblijoje minimų augalų. Šalia jų dr. Judita Varkulevičienė yra parengusi specialius aprašus su Šv. Rašto citatomis. „Lankytojams norime parodyti senovinius augalus, kurių istorija yra be galo įdomi. Jie yra žinomi nuo neatmenamų laikų, auga ir šiandien. Vienas įdomiausių ir seniausių augalų – figmedis. Sakoma, kad šį augalą pirmąjį pamatė išlipusieji iš Nojaus laivo. Figmedį vadinčiau ir vienu paslaptingiausių augalų: jis pats savaime viduje apsidulkina, nes vaisiaus viduje yra ir kuokelis, ir piestelė. Niekas nemato figmedžio žydėjimo“, – apie vieną parodos eksponatų pasakojo dr. J. Varkulevičienė. Be šio augalo parodos lankytojai išvys uždraustuosius Edeno vaisius auginantį granatmedį, taikos simbolį alyvmedį, saldžiavaisį pupmedį, kurio sėklas Senovės Romos laikais naudojo kaip valiutą ir kitus įdomias istorijas menančius augalus.

Renginyje Veiverių bažnyčios klebonas kun. Kęstutis Vosylius, vargonininkas Viktoras Jermolovas ir kiti atlikėjai oranžeriją pripildys adventinėmis giesmėmis, Garliavos bažnyčios klebonas kun. Gintaras Urbštas papasakos apie Biblijoje minimus augalus, pageidaujantiesiems susipažinti su VDU Botanikos sodo oranžerijos augalais bus vedama speciali ekskursija.

Renginio trukmė – 2 val. Įėjimas – nemokamas.

Kitos aktualijos

2018 12 11
Biblijos augalų ir atogrąžų drugelių paroda
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode pajuskite artėjančių švenčių dvasią.  Kviečiame registruoti draugų, giminių, kolegų grupes ir sužinoti įdomių faktų apie Biblijoje minimus augalus ir atogrąžų drugelius! Registracija tel. 8 663 55859. Pasiūlymas galioja gruodžio mėnesį.  
Plačiau
2018 12 06
Advento akcentas – Biblijos augalų paroda VDU Botanikos sode
 Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) duris atvėrė adventinio laikotarpio tradicija tapusi  Biblijos augalų paroda. Jos lankytojus Bažnyčios ir Botanikos sodo atstovai ne tik supažindino su Šv. Rašte minimais augalais, bet ir kvietė šiuos ...
Plačiau
2018 12 05
Aukštosios Fredos dvaro erdvės atgimsta naujam gyvenimui
Paminklinis objektas – Aukštosios Fredos dvaras, kurio teritorijoje įsikūręs beveik 100 metų skaičiuojantis VDU Botanikos sodas – netrukus lankytojams atvers puošniausią savo erdvę – restauruotą rotondą. XVIII a. pradėta formuoti Aukštosios Fredos dvaro sodyba yra raiškus ir vertingas klasicizmo ...
Plačiau
2018 12 05
Dendrologė dr. Asta Malakauskienė: „Puošti namus dirbtinėmis eglėmis nėra gamtos saugojimas“
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas kviečia papuošti savo namus Botanikos sodo medelyne augintais tradiciniais ir netradiciniais įvairiaspalviais šv. Kalėdų medeliais. Po švenčių šias specialiai užaugintas eglutes bus galima dar kartą naudingai panaudoti. „VDU Botanikos sodas siūlo įsigyti žalias, mėlynas, ...
Plačiau