VDU Botanikos sodas

02
gruodžio

Adventinį laikotarpį pradėjo Biblinių augalų paroda

Ar žinojote, kad senovės žydams pasiekus Pažadėtąją Žemę, pirmieji jų paragauti vaisiai buvo figos? O tai, kad uždraustuoju Edeno vaisiumi, tikėtina, buvo visai ne obuolys, o granatas – dėl savo žiedų grožio ir vaisių simetrijos dažnai naudotas kaip krikščionių religinis simbolis?

Tiek ir dar daugiau nuostabiausių istorijų nuo gruodžio 1 dienos veriasi VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje, kur ketvirtadienio pavakarę buvo atidaryta jau tradicine tapusi Biblinių augalų paroda.

„Labai gera pakviesti jus visus šį adventinį laikotarpį pradėti kitaip – darganas ir šaltį pamiršti tarp žaliųjų oranžerijos augalų, susipažįstant su bibliniais augalais, jų istorijomis ir unikaliomis savybėmis,“ – susirinkusiuosius sveikino ir grožėtis bei pažinti augalus kvietė VDU Kauno botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis.

Apie adventinio laikotarpio prasmę, gebėjimą sustoti ir atrasti mažuose gyvenimo dalykuose dieviškąją paslaptį, kalbėjo VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius, atlikęs dainuojamosios poezijos giesmes.

Apie biblinius augalus pasakojo ir į degustaciją pakvietė dr. Judita Varkulevičienė.

Žmones nuo seno domina paslaptingieji Edeno sodai. Kur jie buvo, kokie augalai augo – tai diskusijų ir svarstymų tema iki šių dienų. Biblijoje minima daug ir įvairių augalų. Kai kurie augalai siejami su Šventaisiais ir jų gyvenimu. Tiesa, šiuo metu sunku tiksliai įvardinti visus šiuos augalus. Literatūroje nurodoma nuo šimto iki kelių šimtų ir tūkstančių augalų taksonų.

Įvairiose pasaulio šalyse kuriami Biblijos augalų sodai. Kai kurie jų skirti Marijai. Vienas žymiausių sodų – Neot Kedumimo (Izraelis). Daugelyje botanikos sodų (Missouri, San Francisko, Warsaw-Indiana, Hamburgas, Krokuva ir kt.) įkurtos Biblijos augalų kolekcijos, kur šalia augalų yra informacija apie eksponuojamą augalą, tekstas iš Švento rašto.

Biblinių augalų parodoje pristatoma apie 50 augalų. Tai – seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis ir kt.

Aplankyti Biblinių augalų parodą – atrasti ypatingomis etiketėmis pažymėtus oranžerijos augalus ir paskaityti jų istorijas – kviečiame iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d.

Oranžerijos darbo laikas: kasdien, nuo 9:00 iki 17:00 val.

Lankymo kainos

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau